foto

Žodžiai – mūsų sielos veidrodis. Jie panašūs į žmones, nes... ir aš esu panašus į juos. Savo žodžiais dalijasi Alytaus šv. Benedikto gimnazijos 5c klasės mokiniai (mokytoja Ilona Šulinskė).


10 man svarbiausių žodžių: Tėvai, šeima, kelionės, vandens parkas, draugai, plaukai, gamta, batutai, pabėgimo kambariai, pica.

Žodžiai panašūs į žmones, nes kai pasakai apie draugą blogus žodžius, šie pataiko jam tiesiai į širdį visa jėga. Taip žmonės jaučiasi, kai jiems pasako: „durnas, asilas, debilas“.

Esu panašus į žodžius, kurie yra kartais blogi, bet dažniausiai geri. Tie žodžiai kartais pasimeta ir nueina į kito žmogaus galvą, o pasimeta tik tie, kurie yra blogi. Jeigu tu su jais netinkamai elgsiesi, tai ir jie taip su tavimi pasielgs. Erikas Zablackas


10 man svarbiausių žodžių: ačiū, prašom, myliu, šeima, tavęs, nuotykiai, drąsa, rūpestis, mandarinai, draugai, šuo, kebabai, kelionės, mokykla.

Žodžiai panašūs į žmones ir turi tokias pačias savybes.

Žodžiai yra įsimintini kaip žmonės.

Žodžiai gyvena panašų gyvenimą kaip žmonės.

Esu panašus į žodžius, kurie būdingi man: draugiškas, drąsus, rūpestingas, keliaujantis. Pats labai mėgstu keliauti.

Žodžiai, kuriuos aš vartoju dažniausiai: myliu, prašom, ačiū, mokykla.

Žodžiai, kurių stengiuosi nevartoti: keiksmažodžiai, taip pat žodžiai, kurie gali įskaudinti žmogų, pavyzdžiui, nekenčiu, kvailas, eik iš čia.

Apibūdinti mano šeimą labiausiai tinka: nuotykiai, drąsa, rūpestis, meilė, draugystė, švelnumas, draugiškumas, tvarkingumas. Viljamas Baladinskas


10 man svarbiausių žodžių: šeima, tinklinis, ačiū, gyvūnai, myliu, aš, nuotykiai, maistas, kalbėti, draugai.

Žodžiai panašūs į žmones, nes žodžių yra visokiausių, kaip žmonių. Visi esame skirtingi.

Žodžiai panašūs į žmones, nes kai kurie žodžiai trumpi, kai kurie ilgi. Taip pat ir žmonių gyvenimai – vienų trumpi, kitų ilgi.

Žodžiai panašūs į žmones, nes žodžiai gali įžeisti, visai kaip ir žmonės.

Žodžiai tikrai panašūs į žmones. Žodžiai gali sužeisti, pralinksminti, papasakoti, nuliūdinti, apibūdinti žmogų.

Man žodžiai asocijuojasi su žmonėmis. Pavyzdžiui, kažkas pasako šokis, aš tą pačią sekundę pagalvoju apie savo draugę Gustę. Smiltė Rinkevičiūtė


10 man svarbiausių žodžių: Mama, draugai, šeima, Lietuva, Tėtis, senelis, močiutė, vanduo, prosenelė.

Žodžiai gyvena panašų gyvenimą kaip mes.

Žodžiai visi skirtingi – kaip ir mes.

Žodžiai nemiršta, kaip ir mūsų siela.

Žodžiai yra panašūs į mane, nes jie gyvena panašų gyvenimą kaip aš. Žodžiai panašūs į žmones, nes visi yra svarbūs. žodžiai panašūs į mane, nes negali mirti kaip ir mano siela. Žodžiai yra panašūs į žmones, nes visi esti skirtingi. Elijus Ivanauskas


10 man svarbiausių žodžių: ačiū, myliu, kelionė, vasara, gėlės, drugelis, ledai, draugai, laisvė, taika.

Žodžiai panašūs į žmones, nes mes sakome žodžius, o pastarieji apibūdina mus.

Žodžiai gyvena panašų gyvenimą kaip ir žmonės, nes žodžiai gali įvardyti jausmus.

Žodžių gali būti įvairiausių, kaip ir žmonių: žodžiai gali būti ilgi ir trumpi, o žmonių būna aukštų ir žemų.

Esu panaši į žodžius, kurie apibūdina keliones, gėlių kvapą ir pievas, jūrą, smėlį, ledus ir skanėstus, vasarą.

Aš manau, kad žodžiai panašūs į žmones, nes gali apibūdinti tą nuostabų dangų, kurį matei vakare. Liepa Naujalytė


10 man svarbiausių žodžių: Šeima. Myliu. Atsiprašau. Prašau. Draugai. Ačiū. Gamta. Miegas. Gyvūnai. Laisvė.

Visi žodžiai yra skirtingi, kaip ir žmonės.

Žodžiai gyvena panašų gyvenimą, nes yra žodžių, kurie gali apibūdinti emocijas...

Žodžių gali būti įvairiausių, tarkim, yra ir pozityvių, ir negatyvių, tas pats ir su žmonėmis.

Esu panašus į žodžius, kurie apibūdina mane. Esu labai įvairus žmogus, todėl, manau, man tiktų žodis laisvė, nes jis nėra sunkiai parašomas, bet jį sunku suprasti.

Esu sportą mėgstantis žmogus, bet taip pat esu labai tingintis žmogus, todėl manau, kad tiktų žodis keistas, nes niekada manęs nesuprasi... Ema Krikščiūnaitė


10 man svarbiausių žodžių: myliu, ačiū, atsiprašau, geras, šaunu, gražu, tiesa, laikas, viltis, juokas.

Žodžiai panašūs į žmones, nes gali apibūdinti žmones. Žodžiai gali padėti išreikšti žmogaus išgyvenimus.

Esu panašus į žodžius, kurie gali mane apibūdinti, nes per juos galima nematant žmogaus sužinoti, kaip jis atrodo, kokie jo bruožai. Dar žodžiai gali būti panašūs į mane, kurie yra susiję su manimi. Pavyzdžiui, jei man labai patinka žaisti krepšinį, galima sakyti, kad su manimi jau yra susiję keletas žodžių: sportas, žaisti, krepšinis. Pijus Žukauskas


10 man svarbiausių žodžių: ne, taip, mama, tėtis, brolis, sesė, myliu, pykstu, sergu, gerai.

Žodžiai gali reikšti jausmus, kaip ir žmonės.

Gali būti ilgi žodžiai, visai kaip aukšti žmonės.

Žodžiai gali būti gražūs, kaip ir žmonės.

Mano gyvenime svarbiausi žodžiai turėtų būti ne, taip, noriu, nenoriu, gerai, blogai, mama, tėtis, brolis, sesė ir taip toliau. Man jie svarbiausi, kad galėčiau susikalbėti su kitais žmonėmis, bent jau atsakyti taip arba ne. Nes jeigu negalėčiau net atsakyti taip arba ne, nelabai kas mane galėtų suprasti ir negalėčiau su kažkuo normaliai pasikalbėti arba atsakinėti į klausimus. Benas Vitkauskas


10 man svarbiausių žodžių: Šeima. Tobulumas. Tikėjimas. Švelnumas. Drąsa. Kantrybė. Draugai. Gerumas. Muzika. Sveikata.

Žodžiai panašūs į žmones, nes: žodžiai yra įvairūs ir skirtingi, o žmonės irgi yra įvairūs ir skirtingi; žodžiai turi sau giminingus žodžius, o žmonės taip pat turi šeimas bei gimines; kiekvienas dalykas pasaulyje turi po sau paskirtą pavadinimą-žodį, tad ir žmones reiškia kai kurie žodžiai.

Esu panaši į žodžius, kurie reiškia muziką, nes esu muzikali ir groju bei dainuoju. Esu panaši į žodžius, kurie reiškia nuotykius, nes man patinka į juos nerti. Esu panaši į žodžius, kurie reiškia laimę ir džiaugsmą, nes esu laiminga, linksma ir džiugi mergaitė. Esu panaši į žodžius, kurie reiškia kūrybą ir darbą, nes nesu tinginė, dirbu, kuriu ir tobulėju. Esu panaši į žodžius, kurie reiškia draugystę, nes esu gera draugė ir draugiška. Jorė Žemaitytė


Esu panaši į žodžius, kurie yra susiję su mano šeima, kuri mane myli, saugo, gerbia, suteikia drąsos ir palaikymą. Tai mano mama ir tėtis. Jie mane labai myli ir sako viską nuoširdžiai iš širdies. Maistas, nes aš mėgstu labai skaniai pavalgyti, mano mėgstamiausias lietuviškas patiekalas yra cepelinai. Mano draugai – tai žmonės, su kuriais palaikau draugystę, kuri man yra be galo svarbi. Vienos draugystės prasidėjo darželyje, o kitos – ketvirtoje klasėje. Draugais gali būti ne tik žmonės, bet ir gyvūnai, kaip mano mažoji draugė zuikutė Karamelė. Eleonora Gecevičiūtė


10 man svarbiausių žodžių: Laimė. Prasmė. Draugai. Bendravimas. Vanduo. Maistas. Šeima. Meilė. Protas. Balsas.

Žodžiai panašūs į žmones, nes jie gali keistis išorėje, bet lieka tokie patys viduj. Žodžiai gali susidraugauti su kitais žodžiais. Juos gali jungti kažkokie dalykai.

Žodžiai panašūs į žmones, nes keičiasi išorėje, o viduje lieka tokie patys. Pavyzdžiui, žodyje langas gali keistis galūnė, bet šaknis lieka tokia pati. Dar žodžiai, kaip žmonės, gali susidraugauti. Galime paimti žodžius pilis ir kalnas. Kai šie susidraugauja, patampa žodžiu piliakalnis. Kartais žodžiai atrodo taip pat, bet jų tarimas ir reikšmė skiriasi, pavyzdžiui, kasà ir kãsa. Jokūbas Navikas


10 man svarbiausių žodžių: šeima, draugystė, meilė, mama, tėtė, brolis, šuo, giminė, priglaudimas, laisvė.

Žodžiai panašūs į žmones, nes be svarbaus žmogaus gyvenime, kaip ir be žodžio, būtų laibai sunku. Jie mums vienodai rūpi ir gyvena panašų gyvenimą. Žodžiai gali apibūdinti vienas kitą.

Linksma nuotaika – tai tie žodžiai, kurie apibūdina mane. Jie man ne visada tinka prie patiriamos emocijos būtent šiuo metu. Kai kurie žodžiai gali apibūdinti, kaip atrodau apsirengusi, kaip susišukavusi, mano emocijas. Kartais man reikia tik žodžio, kad apibūdinčiau save, o kartais net kelių sakinių. Žodžiai yra skirtingi – kaip ir aš. Viktorija Nikolė Užemeckaitė


Man svarbiausi žodžiai: šeima, tiesa, gamta, drąsa, gyvybė, nes šiuose žodžiuose aš esu daugiausia.

Šeima – tai asmenys, su kuriais praleidžiu daug laiko. Tiesa – žodis, kuris yra teisingiausias. Gamta – geriausias laisvalaikio praleidimo būdas. Drąsa – jausmas, kurio gyvenime reikės labai daug. Gyvybė – be jos nieko negalėčiau daryti. Yra ir dar daug svarbių žodžių, bet šie yra pagrindiniai. Gustas Stepanovas


Esu panaši į žodžius, kurie susiję su gamta, kūrybiškumu, draugyste, šeima, meile, džiaugsmu, nuotykiais. Aš esu panaši į šiuos žodžius, nes man labai patinka gamta, piešiu kūrybiškus piešinius, su draugais daug bendrauju. Aš dažniausiai džiugi, bet ne visada. Man labai patinka nuotykiai, ypač nematytų vietovių lankymas. Su šeima palaikau gerus santykius. Gabija Dzeminskaitė


10 man svarbiausių žodžių: draugystė, šeima, laimė, prisiminimai, juokas, gyvūnai, savaitgalis, piešimas, ramybė, meilė.

Žodžiai panašūs į žmones, nes gali paaiškinti žmogaus emocijas.

Žodžiai panašūs į žmones, nes jie gali būti geri arba blogi.

Žodžiai panašūs į žmones, nes jie gali įžeisti arba įskaudinti, bet gali ir pralinksminti ar pakelti nuotaiką.

Aš panaši į žodį kūryba, nes mėgstu piešti. Esu nupiešusi gausybę piešinių, kuriuos esu užsiklijavusi ant kambario sienų. Laisvalaikiu dažniausiai piešiu arba kuriu kitus meninius darbelius.

Aš panaši į žodį kelionė, nes norėčiau aplankyti daug naujų vietų. Aš mėgstu patirti dar naujų įspūdžių ir patirčių, man patinka atrasti, pažinti naujas vietas. Barbora Raveikytė


Mano gyvenime svarbiausi žodžiai yra: ačiū, nes juo galiu padėkoti žmogui, kuris padeda arba padėjo; oras, nes be jo žmonės nekvėpuotų, o jeigu žmonės nekvėpuotų, jie mirtų, kaip ir augalai; šviesa, nes jeigu nebūtų šviesos, būtų labai šalta, visi augalai mirtų ir niekas nieko nematytų; vanduo – be jo Žemės planetoje nebeliktų gyvybės. Ainis Juozas Meškaitis


10 man svarbiausių žodžių: šeima, draugystė, mama, tėtis, sesė, aš, namai, gyvenimas, ačiū, prašom.

Žodžiai panašūs į žmones, nes: jie turi emocijas; turi gimines kaip ir mes; turi galūnes, kaip ir mes.

Mano gyvenime svarbiausi žodžiai yra apie šeimą. Tai labai svarbūs žmonės, kurie man padeda. Aš leidžiu laiką su tėčiu, mama ir sese namuose. Namuose aš jaučiuosi saugiai ir jaukiai. Taip pat gyvenime svarbu kultūra ir mandagumas – ačiū ir prašau. Jeigu gerbsi kitus, būsi draugiškas, tau atsilygins tuo pačiu. Emilis Rusas


Esu panaši į žodžius, kurie mane primena kitam žmogui. Žodžių gali būti įvairiausių, pavyzdžiui, kai kuriems žmonėms aš primenu papūgą, nes daug kalbu, arba skaidrų dangų, nes mano akys mėlynos. Dar žodžiai gali gyventi panašų gyvenimą, nes kai kurie žodžiai panašūs į žmogaus asmenybę, charakterį, išvaizdą ir veiklą.

Mano gyvenime svarbiausi žodžiai yra komplimentai, šeima, draugės, keramika, dailė, gėlės ir chaosas. Smiltė Pavilonytė


10 man svarbiausių žodžių: Draugystė. Šeima. Cepelinai. Šokiai. Šaltibarščiai. Smiltė Rinkevičiūtė. Eleonora Gecevičiūtė. Lova. Miegas. Kelionės.

Žodžiai panašūs į žmones, nes turi savo savybių, kaip ir žmonės. Yra žodžių išskirtinių ir įsidėmėtinų, kaip ir žmonių, kurie yra įžymūs ir gerai žinomi.

Lietuvių kalboje yra žodžių, kurie turi savo mažybinę reikšmę. Šie žodžiai, mano nuomone, atspindi mus, tikrus vaikus. Mažybiniai žodžiai man siejasi su vaikais, jaunimu, nes jie skamba smagiai, meiliai, gražiai, gyvina mūsų gražiąją kalbą. Kaip aš, vaikas, turintis mamą ir tėtį, taip lietuvių kalbos žodžiai: Mama – mamytė; Saulė – Saulytė; kambarys – kambarėlis; mokiniai – mokinukai.


10 man svarbiausių žodžių: meilė, šeima, draugystė, katinas, šuo, maistas, vanduo, laukas, pinigai, pasaulis.

Žodžiai panašūs į žmones, nes jie apibūdina žmones kaip patys žmonės.

Žodžiai panašūs į žmones, nes jie gimsta kaip žmonės.

Žodžiai panašūs į žmones, nes jie miršta kaip žmonės.

Esu panašus į žodžius, kurie apibūdina mane. Žodis šnekus primena, kai savo draugams pasakoju apie įdomiausius ir juokingus įvykius, keliones, nuotykius. Žodis kūrybingas primena, kai kuriu žaidimus, piešinius, lego konstruktorius ir lego robotus. Žodis linksmas nusako, kad man patinka linksmybės. Žodis draugiškas apibūdina, kad aš esu draugiškas, paslaugus. Motiejus Bartnykas


10 man svarbiausių žodžių: šeima, draugai, artimieji, jaukumas, meilė, namai, augintiniai, šokiai, gamta, gerumas.

Pamąsčiusi, kuo žodžiai panašūs į žmones, galiu išskirti, jog žodžiai gali mums būti tokie pat svarbūs, kaip ir žmonės. Žodžių gali būti įvairiausių, kaip būna ir įvairiausių žmonių. Žodžiai, kaip ir žmonės, nugyvena savo gyvenimą ir po to gali būti pamiršti – kaip žmonės nugyvena savo gyvenimą ir numiršta.

Mano manymu, aš esu panaši į tokius žodžius, kurie mane apibūdina. Pavyzdžiui, užuojauta ir drąsa, nes esu drąsi, visada užjaučiu vargstančiuosius, jaučiu gailestį apleistiems gyvūnams, kenčiantiems augalams. Taip pat esu panaši į žodžius, kurie apibūdina mano pomėgius, tokie kaip skaityti, šokti ir gyvūnai. Esu panaši į šiuos žodžius, nes man patinka skaityti knygas, šokti ir būti su gyvūnais. Guoda Mazaliauskaitė


Žodžiai gyvena panašų gyvenimą kaip ir žmonės.

Žodžiai panašūs į žmones, nes ir vieni, ir kiti gali būti įdomūs.

Žodžių gali būti įvairiausių, kaip ir žmonių.

Esu panaši į žodžius, kurie apibūdina mane: sportiška, mandagi, geraširdė, nuoširdi, draugiška, aktyvi.

Mano gyvenime svarbiausi žodžiai yra vanduo, maistas, šeima, draugai. Man jie visi svarbūs, nes vanduo yra gyvybės šaltinis, šeima – mano mylima mama ir tėtis, draugai – tie, kurie man teikia džiaugsmą. Dar pamiršau paminėti žodį mokykla – paruošia gyvenimui, duoda daug šansų gyventi gerą ir turtingą gyvenimą. Mėta Jegelevičiūtė


10 man svarbiausių žodžių: Šeima. Draugai. Laisvė. Ačiū. Gyvūnai. Maistas. Vanduo. Miegas. Keliavimas. Namai

Žodis gali atskleisti daugiau apie žmogų.

Žodžiai gyveną tokį patį gyvenimą kaip ir mes – mus kartais pamiršta, taip pat kaip ir žodžius.

Žodžių yra įvairiausių. kaip ir žmonių.

Esu panaši į žodžius, kurie skamba maloniai bei švelniai. Tai tokie žodžiai, kurie kitą žmogų pralinksmina ar prajuokina. Žodžiai, kurie nepasimiršta, nepasensta, gyvena metų metus sakiniuose, mintyse ir lūpose. Jie saugo paslaptis, suteikia pasitikėjimo, meilės, sušildo ir paguodžia. Žodžiai, kurie nenustoja plėstis, augti, įgauna naujų reikšmių, keičiasi su kiekviena diena ir emocija, nenustoja rūpintis kitais šalia esančiais žodžiais. Dorotėja Juciūtė


Man svarbiausi žodžiai: meilė; mama, sesės, broliai, tėtis, seneliai, treneriai, treniruotės, kalbos, mokytojai, saulė, gyvenimas, širdis, Dievas, gamta.

Žodžiai panašūs į žmones, nes gali būti įvairių tautų, asmenų, giminių.

Žodžiai gyveną panašų gyvenimą kaip žmonės: senais laikais kai kurie žodžiai buvo nauji, šiuolaikiški, o šiais laikais tie žodžiai jau seni.

Žodžių gali būti įvairių, kaip ir žmonių: piktų, blogų, negražių, bet kartu ir gerų, linksmų, šaunių.

Esu panaši į žodžius, kurie apibūdina mane kaip žmogų: esu linksma, juokinga, sportiška, gera, stipri, ryžtinga, draugiška, švelni, tinginė. Ameliya Soldatova