foto

Daugybė ekologijos įmonių remia tęstinį mokinių projektų konkursą „Žalioji olimpiada“. Šiais mokslo metais jame dalyvauti nusprendė ir mūsų gimnazijos 8c klasės mokiniai. Pirmame etape mokiniai, išklausę jaunųjų mokslininkų paskaitas apie žiedinę ekonomiką, tvarų gyvenimo būdą, žmogaus ekologinį pėdsaką, rengė projektus, skirtus gimnazijoje egzistuojančioms problemoms spręsti. Išrinkę geriausias idėjas ir suformavę komandą, pateikė projektą respublikiniam konkursui ir vakar apgynė. Rezultatai džiuginantys. Komanda, kurią sudaro Tautvilas, Liepa, Rūta, Elzė ir Matas, pateko į kitą etapą.

Laukia projekto įgyvendinimas, kuris apims daugybę suplanuotų darbų. Jau turime vasaros užduotį. 

Jeigu esate neabejingi, kad mūsų gimnazijoje klestėtų ekologinės idėjos, maisto, vandens, daiktų, energijos tausojimas, tvarumas, draugiškumas ir meilė gamtai, junkitės prie „Benedikto vaikų.“


Chemijos mokytoja E. Makauskienė


Ištraukos iš mokinių darbų


,,Per didelis popieriaus naudojimas. Mokiniai, mokytojai ir kiti mokyklos bendruomenės nariai sunaudoja labai daug popieriaus spausdindami užduotis, testus, kontrolinius ir panašiai. Kai kurie popierių išmeta jo net nepanaudoję, o juk popierius neatsiranda iš niekur, norint jį išgauti yra kertami medžiai, kurių ir taip mums trūksta. Manau, kad popieriaus mūsų mokyklos bendruomenė sunaudoja per daug. Todėl aš turiu keletą pasiūlymų, kaip šią situaciją galėtume keisti.“ 


,,Pastebėjau, kad valgykloje išmetama labai gerų maisto produktų, net nepradėtų valgyti. Manau, kad tai yra tiesiog maisto švaistymas ir taip daryti negalima. Reikia kažką keisti.”


,,Šį projektą, manau, bus sunku įgyvendinti, bet galų gale pavyks.  Pirma, reikėtų įsigyti daugiau šiukšlinių prie įėjimų į kabinetus. Taip vaikai turėtų daugiau vietų mesti šiukšles, pastebėjus šiukšliadėžę arti yra didesnė tikimybė, kad išmes šiukšlę į šiukšliadėžę, o ne ant žemės. Manau, pamokėlės, skaidrės apie šiukšlinimo žalą nepadės, geriau vaikams parodyti tą žalą gyvai.”


,,Mokykloje išnaudojama daug elektros energijos. Tualetuose dažnai paliekamos įjungtos šviesos, suvartojama daug energijos, kuri galėtų būti sutaupyta.”


,,Mūsų manymu, gimnazijoje  egzistuojanti aplinkosauginė problema, kurią reikėtų spręsti, yra vandens netausojimas. Kiekvienais metais vis labiau senka upės bei kiti vandens telkiniai, taip pat turime pasirūpinti ir ateities kartomis, kad jos turėtų kokybišką, laisvą, sveiką gyvenimą, kad  vanduo išliktų gyvybės šaltinis.”