foto

Pasak Leonardo da Vinčio, mokymas – tai vienintelis veiksmas, kurio protas niekad nebaigia, niekad nebijo ir dėl kurio niekad nesigaili.

Į tradicija tapusį renginį „Noriu į mokyklą“ rinkosi pedagogai, mokinių tėveliai, garbūs svečiai: Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė, Alytaus miesto vicemerė Jurgita Šukevičienė, Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus specialistė Edita Jurčienė, psichologė, edukologė, kvalifikacijos tobulinimo programų rengėja ir ekspertė Asta Blandė, ilgametis pedagogas, buvęs žydų Vilniaus Šolomo Aleichemo gimnazijos vadovas Miša Jakobas. 

Gerą nuotaiką dovanojo 2022 metų pasaulio čempionato IDO WORLD SHOWW DANCE sidabro medalio laimėtoja šokių studija „Aušrinė“ ir „Vakarė“.

Po įžanginio vedėjų žodžio nuostabiu šokiu akis džiugino kolektyvo „Aušrinė“ atstovė.

Gimnazijos direktorė Loreta Šernienė sakė, kad šiuo metu yra poreikis kalbėti apie mokytojo norą grįžti į mokyklą. Todėl kvietė nebūti statiškus, pasikrauti energijos mūsų gimnazijos kabinetuose.

Alytaus miesto vicemerė Jurgita Šukevičienė sveikino su artėjančia rugsėjo pirmąja, teigė, jog natūralu, kad viskas keičiasi, linkėjo mokytojams būti centrine ašimi, kuri laikytų balansą tarp žinių perdavimo, suvokimo ir panaudojimo, tikėti šūkiu „Noriu į mokyklą“.

Nuotaiką praskaidrino buvusios Tarptautinio bakalaureato mokinės Julijos Grigaliūtės daina pagal S. Nėries žodžius, taip pat abiturientės Kotrynos Ciūnytės atliekamos dainos.

Žodis buvo suteiktas ilgamečiam pedagogui, buvusiam žydų Vilniaus Šolomo Aleichemo gimnazijos vadovui Mišai Jakobui. Savo kalbą svečias pradėjo Just. Marcinkevičiaus eilėraščiu „Vaikų žemė“. Savo kalboje daugiausia dėmesio skyrė mokytojo profesijos svarbai, pabrėžė, kad visi vaikai yra talentingi, bet vėliau tai pamiršta ir mokytojas turi priminti jų galimybes, padėti pakilti į neregėtas aukštumas, nepraeiti pro šalį, mokyti būti švelnius, gerbti tai, kas teisinga, ginti tuos, kurie nepajėgia apsiginti. „Mokykit vaikus, nes jei ne jūs, mokytojai, tai kas?“

Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė pasveikino susirinkusius, pristatė agentūros statusą ir funkcijas, naujoves. Kvietė pasinaudoti galimybe ir tobulinti kvalifikaciją. 

Po oficialios dalies vyko darbas grupėse pagal atnaujintas BP, po to refleksija, kurios pagrindinis įvertinimas PUIKU.