Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga Šv. Benedikto gimnazijos 5c ir 5b klasės mokiniai per lietuvių kalbos ir literatūros pamoką pristatė projektinį darbą „Vaikų skaitymas seniau ir dabar“.

Norėdami palyginti skaitymo ypatumus anksčiau ir dabar, mokiniai ėmė interviu iš savo bendraamžių ir iš suaugusiųjų. Taip pat draugui rašė laišką, kuriame argumentavo, kodėl skaityti yra prasminga.

Pakalbinę vyresniuosius ir bendraamžius, penktokai pastebėjo, kad vaikų skaitymas anksčiau buvo kur kas patrauklesnis ir intensyvesnis, nes vaikai neturėjo tokios gausos pramogų, nebuvo tiek kompiuterinių žaidimų ir išmaniųjų telefonų. Tačiau šiuolaikiniai vaikai taip pat skaito. Penktokų pastebėjimu, netgi literatūros kūrinių žanrai ir šiuolaikinių, ir ankstesnių laikų vaikų yra tokie paties – vaikams labiausiai patinka nuotykių literatūra. Tik, pasak penktokų, kai kurie autoriai skiriasi.

Rašydami laišką draugui vaikai pabrėžia knygos svarbą, nes, anot penktokų, „skaitymas lavina ir ugdo žmogaus vaizduotę, padeda atsipalaiduoti“, „geriau suprasti kalbą, lavina atmintį ir gebėjimą gerai rašyti; knyga yra geriausias sportas smegenų veiklai“, „knyga – langas į pasaulį“.

Daug smagių ir prasmingų minčių bei pastebėjimų išsakė penktokai. Džiaugiuosi jų užsidegimu ir meile knygai. Linkiu visiems patirti skaitymo džiaugsmą!

Vaikai dalijasi sąrašu knygų, kurias rekomenduoja savo bendraamžiams ir visiems, mylintiems knygą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ilona Šulinskė

• Gaja Guna Eklė „Brolis, kurio nereikėjo“

• Astrid Lindgren ,,Pepė Ilgakojinė“

• Michael Morpurgo „Karo žirgas“