Diplomo komandos mokiniai tyrinėjo jausmus literatūroje susipažindami su fenomenologijos metodu.

Sausio 24-ąją mūsų gimnazijoje lankėsi Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Ramunė Bleizgienė. Viešnia diplomo komandos abiturientams ir literatūros mokytojams skaitė paskaitą apie jausmų analizę fenomenologiniu požiūriu. Dėstoma tema nė vieno nepaliko abejingo. Turėjome galimybę ne tik susipažinti su fenomenologinio tyrimo metodika, bet ir atidžiau pažvelgti į jausminį santykį tarp žmogaus ir aplinkos. Nustebino netikėta Žemaitės kuriamų peizažų interpretacija ir personifikuotos gamtos klaidinga traktuotė dėl antropocentrinio pasaulio supratimo. O kur dar įžvalgos apie jausmingų vyrų vaizdavimą klasikės raštuose ir Vingių Joną, sergantį depresija...

Smagu sužinoti apie analizės būdą, kokio dar nesi girdėjęs. Dalijosi įspūdžiais mokiniai. ,,Paskaita su literatūrologe buvo turininga turinio prasme. Jausmų temos nagrinėjimas skatino galvoti apie jau parašytus darbus, susikoncentruoti ne tik į vieno veikėjo, bet ir supančios aplinkos reakcijas“, - išsamiau pakomentavo abiturientė, pati svarstanti pasirinkti filologės kelią.

Mokytojos džiaugėsi atnaujinusios žinias ir pasisėmusios idėjų kūrinių analizės užduotims kurti. Dėkodami viešniai už paskaitą mokiniai džiaugėsi, kad buvo informatyvu, tikėdamiesi, kad išgirsta informacija padės patobulinti interpretacijas, atsižvelgti į daugiau aspektų jas rašant. O bandomasis interpretacijos ir literatūrinės analizės rašinys TB diplomo komandos jau laukia vasario mėnesį. Taigi, išmokti atpažinti jausmus, suprasti žmonių santykius ir dar surasti tinkamą kalbos šifrą, kaip apie tai kalbėti, pats laikas.

Dar kartą dėkojame mūsų viešniai.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rita Černiauskienė