Alytaus šv. Benedikto gimnazijos penktų klasių mokiniams lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Rasmutė Baliukonienė ir Ilona Šulinskė  bei  fizinio ugdymo mokytojas Kęstas Čerkauskas parengė bendrą užduotį – „Penkių dienų iššūkį“. Mes vaikščiojome po Alytaus miestą nuotraukose užfiksuodami objektus, įvardijamus tikriniais, bendriniais, daugiskaitiniais ir vienaskaitiniais daiktavardžiais.

Kiekvienos dienos užduotis penktokams kėlė naujų iššūkių. Pirmiausiai mes tobulinome lietuvių kalbos žinias, prisiminėme daiktavardžių rašybą, paskui ieškojome įvairių objektų eidami pėsčiomis Alytaus miesto ir rajono apylinkėse. Fotografavome, filmavome, ugdėme ištvermę ir stiprinome sveikatą. Dienos pabaigoje kaip tikri rašytojai aprašėme dienos nuotykius. Penktokėliai kūrė eilėraščius, skaidres bei palinkėjimus klasės draugams. Kiekvieną dieną kiekvienas atskirai nuėjo daugiau nei penkis tūkstančius žingsnių, o visi kartu pasiekėme žingsnių rekordą. Įdomūs mokinių pristatymai ir puikūs rezultatai nustebino ne tik klasės draugus, bet ir mokytojus.

„Penkių dienų iššūkio“ užduotys lavino mūsų kūrybiškumą, norą tobulėti bei siekti geresnių rezultatų. Mes su džiaugsmu prisimename puikias iššūkio akimirkas.

Austėja Petravičiūtė, 5a

Mano klasės draugams ir man sekėsi gerai. Man patiko šis iššūkis, nes linksmai praleidau laiką gamtoje, atlikau užduotis ir iššūkis buvo naudingas, nes įtvirtinau žinias apie daiktavardžius. Kaip jiems sekėsi, pasakė ir keletas mano klasės draugų.

„Patiko vaikščioti, būti gamtoje, daryti užduotis, kurias mokytoja buvo paskyrusi. Buvo naudinga, nes įtvirtinau žinias apie daiktavardžius.“ (Paulius)

„Patiko, nes įkvėpiau daugiau deguonies, daug visko pamačiau, praleidau laiką gamtoje. Naudinga, nes geriau išmokau daiktavardžius.“ (Lėja)

„Patiko, nes galėjau daug vaikščioti, sportuoti, apsižvalgyti, kas yra aplinkoje. Buvo naudinga, nes pakartojau daiktavardžius.“ (Arijus)

„Patiko vaikščioti lauke su šeima, buvo naudinga, nes įtvirtinau žinias apie daiktavardžius ir praleidau laiką gamtoje.“ (Kamilė)

„Patiko, nes pasportavau, pamačiau daug gražių vaizdų. Pravertė, nes geriau išmokau daiktavardžius.“ (Marija).

„Sekėsi gerai, išmokau skirti daiktavardžius. Patiko, nes radau labai daug o raide prasidedančių daiktavardžių.“ (Oskaras)

„Man buvo naudinga, nes įtvirtinau žinias ir įgūdžius apie daiktavardžius. Man labai patiko, nes daug laiko praleidau lauke.“ (Austėja)

Man ir mano klasės draugams „Penkių dienų iššūkyje“ sekėsi gerai. Mums jis labai patiko. Atlikdami šį iššūkį mes sveikai, linksmai ir įdomiai praleidome laiką gamtoje, daug visko pamatėme, geriau pažinome Alytų ir įtvirtinome žinias apie daiktavardžius.

Indra Grimalauskaitė, 5a