Sveikiname IIIc klasės mokinę Augustę Anisimovą, tapusia laureate Lietuvių kalbos draugijos organizuotame konkurse „Lietuviškos istorijos: pasakojimai apie kalbą“. Džiugu, kad beveik visus dalykus anglų kalba tarptautinio bakalaureato diplomo programoje besimokanti gimnazistė puoselėja lietuvišką žodį. Atsiimdama diplomą ir prizus iš Valstybinės kalbos komisijos pirmininko Audrio Antanaičio laureatė išgirdo gaunanti rimtą įpareigojimą – tapti gimtosios kalbos ambasadore ir rūpintis naujų žodžių prijaukinimu moderniajame pasaulyje.

Birželio 13 dieną Augustė kartu su lietuvių kalbos mokytoja Rita Černiauskiene dalyvavo konkurso baigiamajame renginyje Vilniuje Lietuvių literatūros ir tautosakos institute. Čia klausėmės konkurso nugalėtojų darbų, svečių ir rengėjų sveikinimo kalbų. Augustė skaitė ir savosios esė „Laba diena, su Jumis pilotas lietuvių kalba“ ištrauką, mokytoja Rita vedė patį renginį. Džiaugiamės, kad dalyvius kelis kartus šildė bendrai dainuojamos dzūkiškos dainos ir dzūkų šnekta, o konkurso komisiją ir dalyvius viltingai nuteikė Augustės įžvalgos apie būtinybę suvokti savo laisvę kalbėti gimtąja kalba ir atsakomybę už jos vartojimą.

Po renginio dalyvių laukė nepakartojama ekskursija su Gražina Kadžyte po istorinius Vileišių rūmus. Artimiausiu laiku Augustės, kaip laureatės, darbas bus publikuotas Meno bangų ir Lietuvių kalbos draugijos svetainėse.

Lietuvių kalbos mokytoja Rita Černiauskienė