foto

Svarbiausias šv. Velykų simbolis – dažytas kiaušinis. Lietuviams kiaušinis buvo gyvybės, gėrio, derlingumo, vaisingumo bei gamtos atgimimo simbolis, žmonės tikėjo magiška jo galia. Margutis buvo ne tik svarbiausias šv. Velykų valgis ir stalo puošmena, bet ir neatsiejamas nuo tradicinių šios šventės žaidimų – juos daužydavo, ridendavo, sukdavo. Senolių išmintis sako, kad per šv. Velykas reikia dovanoti margučius kitiems. Dovanotas kiaušinis suteiks jiems sveikatos, laimės. Toks margutis buvo saugomas, kad nesudužtų, ir laikomas visus metus. Kadangi dovanoti savo sukurtų margučių šiuo metu negalime, todėl kviečiame pasigrožėti virtualioje parodoje. 

Norime pakviesti jus pasidžiaugti nuotoliniu būdu technologijų pamokų metu sukurtų darbų ,,Velykų margučiai“. Kūrybinius darbus atliko 5-8 klasių mokiniai, remdamiesi technologijų mokytojos metodininkės Linos Andriukevičienės parengtomis užduotimis. Mokiniams buvo skirtos užduotys: velykinių margučių marginimas natūraliais (ir kt.) dažais, dekupažo technika ir pasirinktu būdu dekoruoti margučius. 


Technologijų mokytoja metodininkė Lina Andriukevičienė