foto

Penktadienis – aktyvi, įdomi tiksliųjų mokslų diena Šv. Benedikto gimnazijoje. Ypač pasisekė II gimnazijos klasių mokiniams, kuriems apie dangoraižius, finansus ir investavimą, studijų programas kalbėjo ir diskutavo Vilniaus TECH dėstytojai. 

Vilniaus TECH dėstytojas Minijus Tilindis įrodė, koks svarbus biudžetas įmonių, korporacijų, individualiai žmonių veiklai, paaiškino, kad investicijų galimybės priklauso nuo to, ko žmonės siekia, kad, priimant investavimo sprendimus, reikia žiūrėti į ateitį. Aktyviai dalyvaujant gimnazistams, išsiaiškinta kapitalizacijos sąvoka ir patarta, kokių didžiausių pasaulio bendrovių akcijas vertėtų pirkti ir investuoti pinigus, kad jie nenuvertėtų.

Labai įdomi buvo dėstytojo R. Jakubovskio paskaita „Megakonstrukcijos: dangoraižiai“. Gimnazistai daug žinojo apie aukščiausius pastatus, rutulius, stabilizuojančius aukštų pastatų svyravimus, bet gavo naujos informacijos, kaip keitėsi konstrukcijos, medžiagos, kaip konstrukcijos stiprinamos, kaip apskaičiuojamos pastatų apkrovos, kaip betonas gali save „pagydyti“.

Gal kas nors rinksis statybų inžinieriaus profesiją? Dėstytojas patarė, kad mokytis šios profesijos nelengva, bet įdomu, verta, bet reikia įsitikinti, ar norėsite šį darbą dirbti, jeigu noro nėra, rinkitės kitą kelią.

Gimnazijoje vyko ir čempionato „Makaronų Tiltai 2023“ atrankos etapas, kuriame varžėsi septyniolika komandų iš Alytaus miesto, Alytaus rajono, Druskininkų miesto, Balbieriškio miestelio. Jos atkakliai varžėsi „Makaronų tiltų“ konstravimo varžytuvėse ir siekė iškovoti kelialapį į finalinį etapą, kuris vyks gegužės 18 d. Vilnius TECH. Šią galimybę šiais metais turi Panemunės progimnazijos 8 klasės mokinių komanda „Panemuniečiai“.


Fizikos mokytojos Laimutė Grigūnienė, Virginija Džervienė