foto

Artėjant vienai iš svarbiausių valstybinių švenčių – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai, kurią minime Kovo 11-ąją, mūsų mokykloje taip pat vyko renginys šiai iškilmingai progai paminėti. Po pamokų dalyviai (I gimnazijos klasių mokiniai), žiūrovai bei vertinimo komisija susirinko į jau tradicine tapusią viktoriną „Mes ir Lietuva”, kurią organizavo tradicinių vertybių puoselėtojų sambūris „Spindulys“ (vadovė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Irena Leščinskienė), gimnazijos istorijos mokytojai ir lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Audronė Balčiūnienė.

Renginio pradžioje visus artėjančio valstybės gimtadienio proga sveikino gimnazijos direktorė Loreta Šernienė, o istorijos mokytojas Aivaras Janulis, primindamas svarbius Lietuvos istorijos įvykius, atsakė į klausimą, kodėl mums svarbu švęsti Kovo 11-ąją. Pasiklausius įkvepiančių kalbų, atėjo laikas patikrinti, kaip gerai viktorinos dalyviai žino savo tėvynės istoriją ir literatūrą. Žinoma, šventinis renginys neapsiėjo ir be muzikos. Pertraukose tarp viktorinos turų mums dainavo Kamilė bei grojo Simas, Danielė ir Gabija. Aš manau, kad tokios šventės kaip Kovo 11-oji yra ypač svarbios Lietuvai ir mums, jos piliečiams, ypač atsižvelgiant į dabartines pasaulio aktualijas, todėl yra būtina jas paminėti ir prisiminti, kad nepriklausomybė bei laisvė nėra tik žodžiai – tai jausmai ir tikriausiai vieni svarbiausių.


Patricija Raveikytė, IIb klasė