foto

Lapkričio 26 dieną Šv. Benedikto gimnazijos gimnazistų grupelė aplankė Vilniaus universitetą. Jie svečiavosi Matematikos fakultete, kur turėjo galimybę išvysti Lietuvos matematikų muziejų ir išgirsti apie šio mokslo istoriją bei žymiausius universiteto dėstytojus. Vėliau mokiniai buvo supažindinti su studijų galimybėmis šiame fakultete, buvo aptariamos ir lyginamos programos, kalbėta apie darbo galimybes. Apie studijas gimnazistai išgirdo ne tik iš dėstytojų lūpų, savo patirtį universitete aptarė ir trečio kurso studentas Vilius Kavaliauskas. 

Mokiniai taip pat aplankė Vilniaus universiteto Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų institutą, kur buvo šiltai priimti mokslininkų ir išgirdo jų patirtis dirbant šioje įstaigoje. Gimnazistai susipažino su lietuviškai kalbančiu robotu vardu Ąžuolas, kuris pademonstravo savo sugebėjimą sąveikauti su aplinka ir žmonėmis. Vėliau mokiniams buvo pademonstruotos kūrybinės matematikos galimybės, pasitelkus skaičiavimus ir informacines technologijas. Galiausiai gimnazistai aplankė galvosūkių kambarį, kur išbandė savo loginio mąstymo galimybes ir problemų sprendimo įgūdžius.


Lukrecija Gražulytė, IVa