Rugsėjo 14-ą dieną ERASMUS+ projekto viešnios aplankė fizikos kabinetą, kur mokiniai braižė ir testavo elektros grandines. Mokytojos iš Suomijos pastebėjo, kad įranga grandinėms daryti labai panaši į jų naudojamą.

Vėl užsukome į pradinukų klases ir aplankėme 3b ir 2b pamokas. 2b mokiniai per matematikos pamoką susipažino su svarstyklėmis ir svorio matavimo vienetais. 3b pasaulio pažinimo pamokoje mokėsi apie bestuburius, o pagrindinis tyrimo objektas buvo sliekas. Viešnios nustebo, kad mokiniai nebijojo sliekų imti į rankas, ir juos aprašė, nustebino ir jų drąsa bei noras papasakoti angliškai apie tai, ką jie daro. Užsukome ir į gamtos mokslų laboratoriją, kur ketvirtokai pirmą kartą išmėgino tyrinėjimą su mikroskopais. Užsukusios į technologijų kabinetą viešnios buvo apdovanotos suvenyrinėmis vaikų darbo lėlėmis – lietuvaitėmis.

Po pietų patraukėme link Baltosios rožės tilto. Mokytojoms patiko ir pats pėsčiųjų takas, o vaizdas nuo tilto truputį primena suomišką kraštovaizdį, tik pas mus daugiau lapuočių. Ką pastebėjome, tai ant tako šliaužiojančius šliužus, kurių, pasirodo, ir Suomijoje netrūksta. Tai luzitaninis arionas, invazinė rūšis, kenkianti ne tik Lietuvos daržams ir darželiams, bet ir didelis suomių galvos skausmas.

Mindaugas Visockas