Rugsėjo 16 d. IIIa ir IIIb klasių mokiniai vyko į Vilniuje esančius Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus. Dalis mokinių klausėsi edukacijos apie Lietuvos statutus, taip pat apie Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos ir jos teritorijos raidą valstybės bei Europos istorijos kontekste, apžiūrėjo išlikusius autentiškus mūrus ir šioje teritorijoje aptiktus unikalius radinius, vaikščiojo menėse ir privačiuose apartamentuose su atkurtais istoriniais vėlyvosios gotikos, Renesanso ir ankstyvojo baroko interjerais, nagrinėjo įvairius žemėlapius. Mokiniai sužinojo daug naujos informacijos apie LDK, jos senuosius valdovus bei tuometinius įstatymų rinkinius. Ekskursija buvo labai naudinga ir tiems, kurie yra pasirinkę išplėstinį istorijos kursą, kadangi išgirdo nemažai reikalingos informacijos, kuri dažnai įtraukiama į egzamino užduotis. Ši edukacija baigėsi gidės klausimais, kad mokiniai galėtų patikrinti savo žinias. Kita grupelė mokinių kūrė monogramas ant stiklo, dar kiti susipažino su to meto šokio kultūra.

Emilija Lukšytė, IIIa klasės