foto

Teminis „Erasmus+“ seminaras „GreenAccreditation: Greeningyour Erasmus plan“

2024 m. birželio 3–6 d. Stokholme, Švedijoje, vyko teminis „Erasmus+“ seminaras apie žaliųjų Erasmus planų kūrimą. Seminaras vyko 4 dienas, bet paskutinė diena buvo labai trumpa, nes po pietų visos veiklos jau buvo pasibaigusios. Visas dienas, kurias praleidau šiame seminare, valgiau tik vegetarišką maistą (to anksčiau niekada nebuvau bandęs), ir šita naujovė man visai patiko. Kodėl šiame seminare meniu nebuvo mėsos? Todėl, nes mėsos atsiradimas ant stalo išskiria labai daug angies dioksido, kurį bandoma skatinti sumažinti Erasmus+ projektais. Po šio projekto bandysiu bent vieną dieną per savaitę atsisakyti mėsos. Taip pat manau, kad pavyko gauti kontaktų iš skirtingų Europos šalių mokyklų ir bandysime kurti ryšį tarp skirtingų mokyklų.

Pirma diena

Pirmoji diena prasidėjo registracija ir trumpais prisistatymais, po kurių buvo trumpa kavos pertraukėlė arba, kaip švedai ją vadina, ,,fikabrake“. Vėliau vyko užsiėmimai, per kuriuos išsiaiškinome pagrindines problemas, kylančias dėl klimato kaitos, ir kaip žmogaus veikla prie visko prisideda. Aš, kaip biologijos mokytojas, nieko nauja neišgirdau, bet tikrai buvo naudinga atnaujinti ekologijos žinias, bet paimčiau, kaip kitiems suaugusiems žmonėms sunku viską vienu kartu suvokti. 

Antra diena

Antrą diena klausėmės kelių paskaitų, diskutavome su ekspertais apie darnumo skatinimą bei užmezgėme naujus ryšius su skirtingomis mokyklomis bei organizacijomis. Šios dienos metu turėjau progos susipažinti su įvairių Europos šalių mokytojais ir Erasmus projektų vadovais. Supratau, kad norint, jog mūsų gimnazija dalyvautų sėkminguose projektuose, reikia Erasmus+ projektų koordinatoriaus. 

Trečia diena

Trečia diena buvo skirti pokalbiams apie žalesnių kelionių būdus, kiek CO2 pagamina kelionė lėktuvu, traukiniu, autobusu ar lengvuoju automobiliu, kaip reikėtų šiuos būdus įtraukti į savo kuriamus Erasmus+ planus. Pagrindinė idėja, kad viešasis transportas yra žmogaus draugas, o reaktyviniai lėktuvai yra priešas. Nors ir lėktuvas yra patogi priemonė, tvarumo požiūriu jis yra labai tarši priemonė, todėl Erasmus planuose rekomenduojama kelionėse bandyti naudoti kitas transporto priemones. Šios dienos pabaigoje su gidu pasivaikščiojome po Stokholmą.

Ketvirta diena

Paskutinę dieną kūrėme savo Erasmus projektų idėjų plakatus iš senų laikraščių, žurnalų ir skrajučių. Kiekvienas narys darė savo ir paskui turėjome laiko vienas kito šedevrus patyrinėti ir pasikeisti kontaktine informacija, jei projekto idėja sudomino. Po šios veiklos ir grupinės nuotraukos projektas pasibaigė, o dalyviai išvyko namo.


Biologijos mokytojas Mindaugas Visockas