foto

Mokytojai, kai vyksta į užsienį, į stažuotes, pirmiausiai nori kažką nauja ir įdomaus sužinoti, įgauti patirties, o sugrįžę viską panaudoja savo kasdieniniame darbe. Apie prancūzų aktoriaus ir dainininko Soprano dainą ,,Mon précieux“ („Mano brangusis“) aš sužinojau būtent stažuotės metu Nicos universitete (Universités de Francophonia), Prancūzijoje, kai tą savaitę mums, prancūzų kalbos mokytojams, suskridusiems iš įvairių pasaulio šalių, dėstė dėstytojas Denis Cousineau iš Kvebeko, Kanados.

Džiaugiuosi, kad pamokos interneto, technologijų tema, nagrinėjant šį kūrinį, kurio vaizdo įrašas internete jau yra peržiūrėtas 145 369 405 kartų, patiko ir mano mokiniams, įkvėpė juos įvairioms mintims, paskatino ne tik kritiškai, bet ir kūrybiškai mąstyti. Mokiniai atsakė į klausimus apie nuotolinio mokymosi iššūkius, patirtį ir pasidalijo nuoširdžiomis savo nuomonėmis apie technologijų, interneto vaidmenį mūsų kasdieniniame gyvenime ir apie šią dainą. Aš, kaip mokytoja, dėkinga savo Ia, Ib ir Ic klasių mokiniams už jų darbus, bendradarbiavimą ir jų atvirumą.

Tikrai verta įsigilinti į mokinių išsakytas mintis, įžvalgas ir patarimus.

https://www.youtube.com/watch?v=OVmfGb8XKSg


Prancūzų kalbos mokytoja Raimonda Striaušienė