foto

Vasario 2-3 dienomis keliems IIIc klasės mokiniams teko garbė dalyvauti „IB DP Convention of Lithuania“ (Tarptautinio bakalaureato Diplomo programos konferencijoje), kurią organizavo Kauno Jono Jablonskio gimnazija. Ši konferencija buvo orientuota į vieną iš IB DP studentų mokinio profilio savybių Open-mindedness (atviras mąstymas) ir IB DP1 mokinių (Tarptautinio bakalaureato programos vienuoliktokų) kompetencijų kėlimą CAS (creativity–activity–service) srityje.

Konferencijos metu vyko įvairiausios veiklos: karate treniruotės su ilgamete Lietuvos čempione, taip pat informatyvios ir kūrybiškos dirbtuvės, orientuotos į įvairias aktualijas. Penktadienį dalyvavome aktyviuose debatuose apie patriotizmo vertę šiuolaikiniam žmogui, diskutavome apie dailės meno poveikį bei susipažinome su įvairiomis Lietuvos mokinių organizacijomis bendraudami su jų atstovais. Vakare mūsų laukė energijos pliūpsnį po sunkios dienos suteikiantis koncertas. 

Šeštadienį, iškart po rytinės mankštos, dalis dalyvių vyko į Kauno IX forto muziejų, kuriame gilinosi į Lietuvos istoriją Antrojo pasaulinio karo metu. Išklausėme ne tik teorinę medžiagą, bet ir atlikome praktines užduotis komandose. Likusi dalyvių dalis tuo metu susipažino su streso pasekmėmis ir nauda, gilinosi į emocinės ir fizinės sveikatos sąsają ir tyrinėjo minčių atitrūkimo nuo realybės poveikį. Šios veiklos atliepė konferencijos orientyrą – CAS įgūdžių ugdymą ir dalyvių atviro mąstymo skatinimą. Jų metu ne tik įgijome daug teorinių žinių, bet ir galėjome ugdyti savo socialinius įgūdžius. 

 Per šias pora dienų sužinojome daug naujų ir naudingų dalykų, padėsiančių ne tik atliekant CAS veiklas, bet ir toliau besimokant. Pavyko užmegzti naujų ryšių su kitų miestų IB DP1 mokiniais ir pasimokyti bei pasisemti įkvėpimo iš jų patirčių ir atliekamų veiklų. 


Liepa Danieliūtė, IB DP1 mokinė