foto

Paskutinėmis mokslo metų dienomis, kai sunkoka jau susikaupti rimtiems mokslams, 7a klasės mokiniai kartu su auklėtoja Lina Andriukevičiene ir literatūros mokytoja Rita Černiauskiene pasinaudoję Kultūros paso galimybe dalyvavo nuotolinėje edukacijoje „Pasakų freska“, kurią vedė programos autorė ir edukatorė Akvilė Sadauskienė. „Nuotolinė kultūrinė edukacija „TarP 5 sienų: Pasakų freska“, arba sutrumpintai – P5, kaip teigia pati autorė, – pagalbos priemonė pajausti, patirti PRASMĘ, be kurios kaip burė be vėjo nepajudėsim iš vietos nei gyvenime, nei kūryboje. Ir priešingai, apčiuopus prasmę, net ir „nejudėdami“ galim kurti, būdami „kurti“ neigiamiems aplinkos vyksmams.“ 

Ką gi mes veikėme visą valandą? Ogi žiūrėjome 7 trumpučiukus animacinius filmukus, sukurtus pagal įvairių tautų pasakų epizodus, žiūrėjome nežinodami visos rodomos ištraukos konteksto ir, būdami apriboti keturių sienų namuose, stengėmės atsiverti penktajai erdvei – nesenkančiai kūrybos erdvei, stengėmės pasiduoti vieno kurio epizodo išprovokuotam impulsui ir čia pat pamokoje sudėlioti naują – kolektyvinę – pasakų freską. 

Pamokoje išties buvo gera ir jauku klausytis edukatorės Akvilės pasakojimo apie pasakos terapinį poveikį mūsų gyvenimui ir galimybei spręsti šiuolaikines problemas, ištraukos tikrai tapo provokatorėmis kurti.

Štai keletas kūrybinių darbelių ir edukacijos akimirkos.


Rita Černiauskienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja