foto

Birželio 16 d. Ia, Ib, Ic klasės mokiniai, kurie mokosi prancūzų kalbos, žiūrėjo Prancūzijos televizijos TF1 vaizdo įrašą šiuo metu visam pasauliui aktualia tema „Vakcinacija paaugliams nuo 12-18 metų“. Mokiniai sužinojo, kad Prancūzijoje paaugliai nuo 12 iki 18 metų bus skiepijami nuo Covid-19 Fizer vakcina nuo birželio 15 d. tik su tėvų sutikimu. Šioje laidoje dalyvavęs Prancūzijos sveikatos apsaugos ministras Olivier Véran, atsakydamas į žurnalisto Gilles Bouleau klausimus, patvirtino, kad Jungtinėse Amerikos Valstijose jau yra paskiepyta apie 6000 000 milijonų paauglių, kad Kanadoje paaugliai jau pradėti skiepyti, tai greitai darys ir Izraelis, Vokietija bei kitos pasaulio šalys. 

Ia, Ib, Ic klasės mokiniai šia tema buvo susidomėję ir pasakė, o vėliau ir parašė savo nuomones apie vakcinavimą. Dauguma pritaria paauglių vakcinavimui ir patys norėtų pasiskiepyti. „Manau, kad skiepai yra labai gera išeitis šioje situacijoje, nes kol kas tik tokiu būdu mes pajėgūs sustabdyti virusą, na, be abejo, yra dar ir testai, bet daugelis testų darytis dažnai irgi nesutinka. Mano nuomone, šie skiepai yra gera idėja, bet kartu yra ir labai rizikinga, nes vakcina išrasta šiek tiek mažiau nei per metus, todėl kai kuriems kelia ir įvairių klausimų, todėl aš manyčiau, kad prieš išleidžiant ją reikėjo atlikti daugiau tyrimų, nes mes nežinome, kaip žmogaus organizmas reaguos į ją po kelerių metų.“ (Aurelija Dranginytė, Ib)

„Aš už skiepijimą, man atrodo, kad tai geras dalykas, nes būčiau apsaugotas nuo ligų, galėčiau laisvai gyventi, keliauti, lankytis kavinėse.“ (Dovydas Lukaševičius, Ic)

    Mokiniai, sužinoję šias aktualijas, palygino ir situaciją Lietuvoje. Prancūzijoje, norint 12-18 metų amžiaus pasiskiepyti, yra privalomas tėvų sutikimas, Lietuvoje vis dar neprivalomas, bet situacija gali dar pasikeisti. Mokiniams pamoka buvo įdomi ir tema aktuali.


Prancūzų kalbos mokytoja Raimonda Striaušienė