foto

Balandžio 6 d. gimnazijoje svečiavosi poetas Alvydas Valenta, kuris pristatė savo knygą „Prierašai neegzistuojančioms „Iliados“ ir „Odisėjos“ iliustracijoms", dalyvaujančią Metų knygos rinkimuose. Sujaudino, kad poetas savo eilėraštį skaitė pirštų galiukais, jis tai darė be jokių trikdžių ir pauzių, tai mums paliko labai didelį įspūdį, kadangi anksčiau niekada neteko matyti žmogaus, skaitančio Brailio raštu. Susitikimą moderavo asociacijos „Slinktys“ vadovas poetas Juozas Žitkauskas. Eilėraščius skaitė ir klausimus poetui uždavė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rita Černiauskienė. Sužinojome, kad didžiausią įkvėpimą Alvydui Valentai rašyti suteikia Antikos laikai. Labiausiai įsiminė poeto žodžiai: „Poezija išlieka tūkstančius metų, o visa kita laikina.“ Poetas mus įkvėpė ir įrodė, kad niekas nesustabdys žmogaus nuo to, kas jam yra arčiausiai širdies. 


Vasarė Valukonytė ir Greta Belevičiūtė, IIa

Už Metų knygą galima balsuoti Metų knygos rinkimai / LRT