Mokyklai tapus Tarptautinio bakalaureato organizacijos nare tarnystė kitiems tapo dar aktualesnė tema mūsų bendruomenei. Todėl ieškodami prasmingos savanorystės galimybių nuotoliniu būdu vasario 9 ir 11 dienomis susitikome su Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos (LRKD) jaunimo programos koordinatore Vilte Novikovaite ir LRKD Alytaus skyriaus vadove Aldona Turauskyte.

Vasario 9 dieną susitikime dalyvavo IIc klasės mokiniai, kurie pasirenkamame dalyke ,,Pažink! Suprask! Veik!” turi susiplanuoti ir įgyvendinti 10 valandų savanoriškos veiklos, bei IIIc, Diplomo, klasės mokiniai, kurie kūrybos, aktyvumo, tarnystės (angl. Creativity, activity, service – CAS) dalyje turi 18 mėnesių reguliariai įsitraukti į savanorišką veiklą. Šiems mokiniams susitikimas buvo ir įdomus, nes išsamiai pristatyta pati organizacija ir jos veikla, ir naudingas, nes pasiūlyta tikrai ne viena savanorystės galimybė.

Vasario 11 dieną su tomis pačiomis LRKD atstovėmis susitiko mūsų gimnazijos mokytojai, kurie patys domisi savanoryste arba nori apie galimybes savanoriauti sužinoti daugiau dėl savo auklėtinių. Šiemet 6 ir 7 klasių mokiniai socialinę-pilietinę veiklą turi vykdyti pagal atnaujintą Šv. Benedikto gimnazijos socialinės-pilietinės veiklos organizavimo aprašą, kuris parengtas remiantis Tarptautinio bakalaureato pagrindinio ugdymo (Middle Years Programme – MYP) programos reikalavimais mokinių savanoriškai veiklai, todėl susitikimas buvo tikrai aktualus mūsų bendruomenei.

Mūsų bendruomenės nariai jau seniau yra įsitraukę į LRKD Alytaus skyriaus veiklas, pavyzdžiui, savanoriaudami mobiliame testavimo punkte, dalyvaudami pirmosios pagalbos mokymuose, aukodami daiktus migrantams, esantiems Alytuje. Tikimės, jog šie susitikimai paskatins į prasmingą savanorystę įsitraukti dar didesnę mūsų gimnazijos bendruomenę – ir mokinius, ir tėvus, ir mokytojus.

Kūrybos, aktyvumo, tarnystės (CAS) koordinatorė Rūta Brazlauskaitė