foto

Balandžio 12 d. 8b klasės mokiniai klasės valandėlės metu turėjo svečią – lektorių Vytautą Naujalį, kuris remdamasis sava patirtimi davė naudingų patarimų mokiniams, kaip gerinti mokymosi kokybę ir efektyvumą, suformuoti ir įtvirtinti naują įprotį, teisingai motyvuoti save einant tikslo link.

Lektorius pristatymą pradėjo įpročių svarba mokymosi procese. Jis patarė atkreipti dėmesį į laiką, t.y. mokytis po truputį, o ne vienu ypu, rasti sau tinkamą laiką mokslams, sekti jo trukmę, nepatingėti susidaryti mokymosi tvarkaraštį, kuris padėtų tiksliai planuotis dienotvarkę, laiką poilsiui. Atliekant užduotį „pirma suvalgyti varlę“, spręsti vieną problemą vienu metu, mokantis išjungti pranešimus, kad niekas nenukreiptų sutelkto dėmesio, taip pat susirasti atskaitomybės draugą, su kuriuo kartu būtų galima aptarti kilusias problemas, tobulėti ir drauge eiti siekio keliu. Derėtų išlikti sąžiningam pačiam sau, tai padės tvirtus pamatus saviugdai. V. Naujalis siūlo dėvėti išeiginius drabužius dirbant net ir iš namų, kadangi tyrimai rodo, jog apranga daro įtaką mąstysenai, o, pavyzdžiui, dėvint pižamą protas nėra pilnai produktyvus, jis leidžiasi manyti, kad gali atsipalaiduoti, o koncentracija yra mažesnė, kartais net nepakankama. Jis teigė, kad įpročio formavimui reikalinga užuomina, rutina ir galiausiai apdovanojimas, jo įtvirtinimui reikia tą patį dalyką daryti bent 30 dienų, jokiais būdais nepraleisti nė dienos. Lektorius užsiminė ir apie motyvaciją ir tvirtino, jog disciplina yra tarp to, ko dabar norime ir ko trokštame labiausiai. Savo prezentaciją jis užbaigė knygų apie įpročius rekomendacijomis. Mokiniams buvo įdomu ir vertinga išgirsti nuoširdžių Vytauto Naujalio patarimų, o vėliau juos praktiškai pritaikyti mokymosi procese.


8b klasės mokinė Rugilė Šimaitytė