Mūsų gimnazija atrinkta dalyvauti projekte „STEAM ugdymo tobulinimas“, kurį organizuoja nacionalinė švietimo agentūra. Mes projektui pasiūlėme savo iššūkį sukurti „Kvėpavimo sistemą“ ir priėmėme Kretingos mokyklos pasiūlytą iššūkį „Pasigaminti rankų darbo suvenyrą iš vilnos“.

Balandžio 14 dieną 8a klasės mokiniai dalyvavo integruotoje technologijų ir chemijos pamokoje.

6–7 klasių mokiniai technologijų pamokų metu kūrė suvenyrus iš vilnos naudodami sausą ir šlapią vilnos vėlimo technikas. Vieni suvenyrai papuošė mokyklos erdves, kiti tapo dovanomis Velykų šventės proga, kitos dovanos pradžiugins mamytes Motinos dieną.

Ugdomoji veikla grįsta mokėjimo mokytis, pažinimo, asmeninės ir komunikavimo kompetencijomis. Mokiniai išmoko vilnos pluoštą nudažyti juodos arbatos, buroko, mėlyno kopūsto, svogūno lukštų nuoviru, vynuogių, morkų sultimis, alksnio, ąžuolo žievės, kavos, šermukšnių, kario, alokazijos nuoviru. Mokiniai suprato, kad įvairią natūralią gamtinę medžiagą galima naudoti vilnos pluošto dažymui, tik reikėtų pritaikyti tam tikrą technologiją. Iš nudažyto vilnos pluošto mokiniai išmoko pasigaminti suvenyrus. Mokiniai patyrė kūrybinį džiaugsmą, ieškojo ryšio su gamtos suteiktomis galimybėmis, suprato gamtos mokslų ryšį su gyvenimu, ugdė kūrybiškumą ir žingeidumą, troškimą ieškoti nauja ir atrasti. Intensyvi veikla, nuolatinis mokinių įtraukimas į savarankišką ir darbą grupėse didina pasitikėjimą savimi ir klasės draugais, savarankiškumą, bendravimą ir bendradarbiavimą, ugdo socialinius gebėjimus.

Technologijų mokytoja metodininkė Lina Andriukevičienė