foto

Antradienį 5c ir 6c klasių mokiniai dalyvavo ŠMC EDU projekte „Bendramoksliai. Menininkai ir mokiniai“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiuolaikinio meno centras. Jiems vyko integruotas lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos bei dailės dviejų pamokų trukmės užsiėmimas „Kuriame superherojų“ su menininku Amilcar Rivera Munive. Šis menininkas yra galerijos Munive Arte Contemporáneo įkūrėjas ir direktorius (Tlaxcala, Meksika). 

Amilcar Rivera Munive baigė literatūros studijas  ir mokėsi fotografijos. Jis yra universiteto profesorius, dėstantis piešimą ir kūrybą. Gyvenimas įvairiose šalyse menininkui padėjo išgryninti savo darbo viziją bei meninę praktiką. Jo paveikslai buvo eksponuojami įvairiose šalyse: Slovakijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, JAV, Tailande, Lietuvoje, Meksikoje. 

Užsiėmimų metu mokiniai piešė portretą, jį suplėšė į keturias dalis ir bendradarbiaudami su bendraklasiais iš atskirų dalių sudėliojo savo superherojaus portretą, jam sugalvojo vardą, surašė išskirtines galias. Galiausiai dirbdami grupėse lietuvių ir anglų kalbomis kūrė pasakojimus apie savo superherojų nuotykius, sukurtus darbus pristatė klasės draugams.

Toks neįprastas mokymosi būdas mokiniams labai patiko. „Šios dienos pamokos man labai patiko, supratau, jog menas gali susidaryti iš skirtingų dalių. Ačiū už šias nuostabias lietuvių, dailės bei anglų kalbos dvi pamokas“, – refleksijoje rašė 5c klasės mokinė Deina.


Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Irena Leščinskienė