Gegužės 5 dienos popietę į Alytaus šv. Benedikto gimnaziją rinkosi 5–8 klasių jaunieji matematikai, kuriuos atlydėjo jų mokytojai. Seminarą vedė Eduardas Juška, matematikos studijos Q.E.D. įkūrėjas, Vilniaus jėzuitų gimnazijos „Neįmanomų“ uždavinių klubo vadovas. Matematikos treneris E. Juška yra pasakęs: „Gabūs vaikai išlieka tam tikra paslaptimi ir nuostabos šaltiniu, nesvarbu, kaip dažnai tenka su jais susitikti“.

Mokiniai iš anksto ruošėsi susitikimui su lektoriumi. Jiems buvo skirti namų darbai – atlikti užduotis su šifražodžiais (tai matematiniai galvosūkiai, kuriuose skaitmenys pakeisti raidėmis). Mums, mokytojams, buvo įdomu stebėti, kaip E. Juška, užduoda mokiniams klausimus, kaip skatina teisingai vartoti matematinius terminus, kaip kuria uždavinio sprendimo strategijas.

Antroje seminaro dalyje, kol gabieji matematikai savo jėgas išbandė protmūšyje, mokytojai turėjo galimybę padiskutuoti su lektoriumi. Eduardas Juška, kaip daugelio olimpiadų laimėtojų ir prizininkų vadovas, pasidalijo patirtimi, kaip neprarasti paauglių domėjimosi matematika.

Dirbti mokytoju verta, nes gali mokytis iš savo mokinių, ypač tada, kai jie randa netikėtą sprendimą „nuzulintam“ uždaviniui“.

Matematikos mokytojos