Spalio 17 dieną dešimt Alytaus šv. Benedikto gimnazijos mokinių kartu su dviem lydinčiais mokytojais gavo progą su programa ERASMUS+ aplankyti Suomiją ir patyrinėti temą „Apie STEAM netradiciškai: vientisumo paieškos“. Šios kelionės tikslas buvo palyginti Suomijos upės Vuoksi ir mūsų mylimo Nemuno vandens tyrimų rezultatus. Mokiniai ne tik pažino Suomijos Imatros miesto išskirtinumus, bet taip pat galėjo pamatyti, kaip atrodo Suomijos švietimo sistema Kosken vidurinėje mokykloje. Mokyklos aplinka jiems paliko didelį įspūdį. Visi šios kelionės dalyviai liko sužavėti šalių skirtumais bei panašumais, atrado daug naujų dar labiau pažinti pasaulį skatinančių dalykų. Visi į programą patekę lietuviai užmezgė labai artimus ryšius su Suomijos mokiniais bei mokytojais. Kartu praleido daug laiko, o dabar nekantraudami laukia susitikimo Lietuvoje.

Mokinių mintys ir įspūdžiai grįžus:

„Išvyka į Suomiją labai sužavėjo. Manau, kad kiekvienas mokinys, dalyvavęs šiame projekte, man pritars, kad įgavome labai daug patirties. Labai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę susipažinti su suomių kultūra bei švietimu.“ (Meida, Ic)

„Manau, išvyka į Suomiją buvo sėkminga ir naudinga visiems joje dalyvavusiems mokiniams ir mokytojams. Tai leido pažinti kitokią švietimo sistemos sampratą bei tiesiog praplėsti bendrą pasaulėžiūrą. Pats jaučiuosi išpildęs asmeninius kelionės tikslus ir džiaugiuosi, kad turėjau tokią unikalią progą.“ (Žygimantas, Ic)

„ Buvo labai įdomu nuvykti į Suomiją, sužinoti apie jos aplinką bei žmones. Labai džiaugiuosi, kad galėjau susidraugauti su Suomijos mokiniais ir mokytojais. Ateityje tikrai norėčiau vėl apsilankyti Suomijoje.“ (Domantas, Ic)

„Kelionė buvo turininga, linksma ir įdomi. Sužinojome daug apie mokymąsi ir bendravimą Suomijoje. Man labai patiko ir norėčiau, kad daugiau mokinių galėtų tai patirti.“ (Justina, 8c)

„Suomija bei jos žmonės ir mokykla mane labai sužavėjo, susiradome daug naujų draugų bei gavome galimybę praplėsti savo pasaulėžiūrą apie užsienį, labai laukiu suomių svečių, atvyksiančių pas mus.“ (Dovydas, 8a)

„Kelionė į Suomiją buvo tikrai ekscentriška, įdomi ir labai informatyvi. Išvykos pradžioje nesitikėjau daug, bet pažinusi šios šalies kultūrą bei tradicijas buvau sužavėta. Labai džiaugiuosi, kad susipažinau ne tik su žmonėmis iš mūsų mokyklos, bet ir su vaikas iš Suomijos. Esu labai dėkinga, kad gavau galimybę dalyvauti šiame projekte!“ (Elada, 8a)

„Kelionė buvo linksma ir naudinga. Kelionėje patyriau daug įspūdžių, susiradau naujų draugų. Kartu su suomių mokiniais tyrėme Vuoski upės vandenį, analizavome vandenyje esančius cheminius elementus.“ (Jonas, 8c)

„Išvyka į Suomiją buvo puiki galimybė pažinti naujas kultūras bei nuostabias asmenybes.“ (Bernadeta, Ic)

Mėja Marcinkevičiūtė ir Bernadeta Vaitkevičiūtė, Ic