Antradienį mūsų mokyklos bibliotekoje vyko poezijos skaitymų popietė „Nusišypsok, sustok, paskui pareik namo“ (Tomas Venclova), skirta lietuvių poetų Tomo Venclovos ir Juditos Vaičiūnaitės 85-osioms gimimo metinėms. Renginį organizavo tradicinių vertybių sambūris „Spindulys“ kartu su gimnazijos bibliotekos darbuotojomis Audrone Balčiūniene ir Renata Šatiene. Sausakimšoje bibliotekos erdvėje skambėjo tylūs, bet iškalbūs Tomo Venclovos ir Juditos Vaičiūnaitės eilėraščiai. Tokie renginiai gimnazijos bendruomenei jau ne naujovė, todėl į skaitymus susirinko nemaža grupė poezijos mėgėjų. Į skaitymą įsitraukė ne tik mokiniai, bet ir mokytojai. Prie stalo sėdintys mokiniai kaip tikri poetai mėgavosi žolelių arbata, kuri padėjo jiems atsipalaiduoti. Daug kas teigė, kad jiems buvo gera pasprukti iš mokslo labirintų į tokią jaukią (nors ir kiek ankštoką) erdvę ir pasiklausyti poezijos, o kai kurie ir patys užsimanė ką nors parašyti. Kitas poezijos skaitymo renginys mūsų gimnazijoje bus skirtas jau pačių mokinių eilėms, kurias sukurs jie patys, tad meniškos dvasios tarp gimnazijos sienų tikrai netrūks.

Adomas Ščiučka, tradicinių vertybių sambūrio „Spindulys“ narys