foto

Šiandien (lapkričio 29 d.) buvo pirmoji Alytaus šv. Benedikto gimnazijos mokinių ir mokytojų susitikimo diena Lietuvoje su jau pažįstamais Suomijos mokiniais ir juos lydinčiais mokytojais.

Mokiniai rytą pradėjo nuo turo po mokyklą, dieną tęsė aktyviai leisdami laiką sporto salėje, o pasistiprinę mokyklos valgykloje kibo į darbus. Iš Suomijos atvykę mokiniai ir juos lydintys mokytojai turėjo progą pažinti lietuvių kultūrą. Kiekvienas pasigamino po įsimintiną dovanėlę – apveltą muilą, kurį galės parsivežti į savo namus. 

Pasidžiaugę savo darbais visi programos dalyviai išgėrė puodelį arbatos ar kavos ir aptarė likusią dienos dalį. Atsikvėpę mokiniai atliko kitas veiklas.

Pamatę paruoštus pristatymus ir sužinoję įdomios informacijos apie Lietuvos upę Nemuną, programos dalyviai atliko kūrybinį darbą iš antrinių žaliavų. Mokiniai dirbdami komandoje turėjo išdėlioti šią upę iš surinktų kamštelių. Po įtempto pusdienio vaikai iš Suomijos galėjo atsipūsti, tačiau vakare laukė dar viena programa.

Merkinės jaunimo etnokultūros klubas „Kukumbalis“ įtraukė į savo veiklą ir išmokė įvairių tradicinių lietuvių žaidimų bei dainų. Nors suomiams lietuviškus dainų žodžius suprasti buvo pakankamai sunku, geros nuotaikos ir juoko netrūko. Pirmąją dieną, jau laukdami rytdienos, taip ir užbaigėme.


Mėja Marcinkevičiūtė, Ic