Kovo 14 dieną įvyko pirmasis susitikimas tarp mūsų gimnazijos ir Pietų Suomijos Imatros Kosken vidurinės mokyklos komandų, dalyvaujančių ERASMUS+ projekte „Apie STEAM netradiciškai: vientisumo paieškos“. Projekto koordinatorė Agnė Janušaitytė išsamiai pristatė pagrindinius projekto darbo principus, akcentavo esminę projekto idėją - veiklas planuojančias mokyklų bendruomenes ieškoti naujų interaktyvių metodų STEAM dalykams mokytis, taip pat supažindino su metų trukmės darbų kalendoriumi. Imatros Kosken vidurinės mokyklos direktorė Johanna Ovaska supažindino su jos atstovaujamos mokyklos vykdoma misija, pagrindiniais ugdymo principais ir filosofija, kuri grindžiama skirtingų kultūrų ir kalbų pažinimu bei nuolatiniu mokytojų bendradarbiavimu kuriant ugdymo turinį.

Mūsų komandos vadovas biologijos mokytojas Mindaugas Visockas pademonstravo mūsų gimnazijos galimybes ugdytis mokiniams išnaudojant vidinius ir išorinius mokymosi resursus bei diegiant tarptautinio bakalaureato principus pagrindinio ir vidurinio ugdymo programose. M. Visockas trumpai pristatė mūsų komandos pasirinktą šio projekto idėją - tyrinėti žmogaus veiklos poveikį vandens ekosistemai iš skirtingų gamtamokslių perspektyvos, diegiant inžinierinius sprendimus. Abi komandos pripažino, jog idėja aktuali tiek lietuviams, Alytaus miestui, kuriame teka Nemuno upė, tiek suomiams, Imatros miestui prie Vuoksos upės, kur krenta didžiulis nepaprastai gražus Imatros krioklys.

Buvo sutarta antrą kartą nuotoliniu būdu susitikti balandžio 4 dieną ir aptarti tolesnes bendradarbiavimo galimybes bei išsigryninti darbo tikslą, uždavinius ir laukiamą rezultatą.

Alytaus šv. Benedikto gimnazijos komanda