Spalio 10 d., per Karjeros dieną, buvome išvykę į Alytaus profesinio rengimo centro Statybų technologijų ir verslo skyrių. Visą pastatą aprodė ir su įvairiomis profesijomis supažindino skyriaus vedėja Vilma Berankienė.

Pradžioje aplankėme apdailininkų dirbtuves. Į apdailininkų profesiją įeina daugelis smulkių sričių: dažymas, plytelių klojimas, tinkavimas, statinių paviršių glaistymas ir dažymas rankiniu ir mechanizuotu būdu, statinių paviršių dekoravimas apmušalais ir dažų mišiniais, paviršių dailinimas plytelėmis. Vėliau susipažinome su logistika. Šią profesiją pasirinkę mokosi planuoti maršrutus, kad produktas iš kitos šalies mus pasiektų greičiausiu ir pigiausiu būdu, sandėliavimo, krovinių pakrovimo vilkike, kad šis neapsiverstų. Tada susipažinome su visiškai priešingomis profesijomis. Aplankėme kosmetologų, masažuotojų, vizažistų, kirpėjų darbo vietas. O galiausiai užsukome į socialinio darbuotojo padėjėjų, slaugytojų ir paramedikų pamokas. 

Bet smagiausia dalis dar tik laukė. Paskutinę veiklą buvo galima rinktis – dalis klasės išbandė save paramedikų profesijoje, o kiti tapo modeliais kirpykloje. Manau, tai visiems labai patiko.

Apie visas šias profesijas mums papasakojo skyriaus vedėja, mokiniai ir jų mokytojai. Buvo įdomu sužinoti apie visas šias profesijas, kad čia gali mokytis ir suaugusieji, bei tai, kad šiame profesinio rengimo centre stengiamasi, kad mokiniai įgytų ne tik teorines, bet ir praktines žinias. 


Indra Grimalauskaitė, 7a