Pirmadienio popietę kartu su bendraklasiais ir klasės vadove – lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Irena Leščinskiene – leidome Vilniuje esančiame MO muziejuje, kuriame aplankėme naująją parodą, skirtą paminėti Vilniaus miesto 700-ąjį jubiliejų. Muziejuje vyko lietuvių kalbos ir literatūros modulio „Istoriniai įvykiai ir asmenybės literatūroje“ pamoka „Istorinio laikotarpio pažinimas meno parodoje“, ją vedė edukatorius Audrius Dambrauskas. Parodos eksponatai reprezentuoja pirmąjį postmodernistinį lietuvišką romaną Ričardo Gavelio ,,Vilniaus pokerį”, toks yra ir pačios parodos pavadinimas. Muziejuje gavome progą apžiūrėti sovietinės Lietuvos stagnacijos periodo dailę ir įspūdingas ekspozicijas, netgi tunelius, o edukatorius Audrius vaizdingai ir ekspresyviai mums papasakojo apie vėlyvojo sovietmečio Lietuvą, lietuvių vidinę laisvę ir laisvės siekimą, degusį kiekvieno menininko širdyje. Važiuodami namo bendraklasiai džiaugėsi apsilankymu parodoje ,,Vilniaus pokeris”, dalinosi įspūdžiais ir diskutavo apie regėtus eksponatus.

Patricija Raveikytė, IIIb klasė