foto


2021-ieji LR Seimo paskelbti Marijos Gimbutienės metais, nes lygiai prieš šimtą metų pasaulį išvydo išties iškili asmenybė.

Ib klasės mokiniai beveik visą mėnesį studijavo šios garsios tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje mokslininkės gyvenimą, veiklą ir rengė projektą „Marija Gimbutienė – iškili Lietuvos ir pasaulio kultūros asmenybė“, skirtą mokslininkės šimtmečiui. Ši veikla taip pat buvo įtraukta į Lietuvių kalbos dienų respublikinių renginių planą.

Kovo 9 dieną per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas ir vyko šio projekto pristatymas. Mano bendraklasiai parengė išties puikius pranešimus apie mokslininkės gyvenimą ir veiklą, pristatė reikšmingiausias jos parašytas knygas, sukūrė du plakatus, skirtus M. Gimbutienės metams, o vaikinai netgi trumpą filmuką apie šią garsią asmenybę. Sukauptas žinias apie mokslininkę apibendrinome dalyvaudami virtualioje viktorinoje.

M. Gimbutienė – puikus patriotiškos ir stiprios, daug gyvenime pasiekusios moters pavyzdys. Ši asmenybė iš tiesų įnešė didelį indėlį į Senosios Europos istorijos archeologiją. Daugelis archeologų tik ieško pamestų senovės lobių, o suradę moksliškai juos tiria, Marija Gimbutienė nuo šių pilkų archeologų skyrėsi tuo, kad mokėjo giliau pažvelgti į savo radinius, stengėsi išsiaiškinti ir suvokti jų prasmę. Nors ir didžiąją dalį savo gyvenimo nugyveno JAV, bet visą tą laiką archeomitologė garsino tėvynės Lietuvos vardą, neleido sau pamiršti savo šaknų, o, priimdama laurus už savo nuopelnus moksle, visad paminėdavo, jog yra tikrų tikriausia lietuvė. Man Marija Gimbutienė - tai stiprios ir sunkiai dėl savo svajonių dirbusios moters pavyzdys. Tokios moterys, kaip ji, mane motyvuoja sunkiu darbu nusitiesti sau pačiai gyvenimo kelią, o ne laukti, kol už mane jį nuties kažkas kitas.Patricija Raveikytė, Ib klasės mokinė