Spalio 26 dieną abi diplomo klasės IIIc ir IVc kartu su savo auklėtojais Egle ir Mindaugu bei su mūsų literatūros mokytoja Rita važiavome į Varėnos Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalį, kur žiūrėjome Valstybinio Šiaulių dramos teatro spektaklį ,,Man šiandien Hamletas". Vienuoliktokams tai buvo galimybė susipažinti su šiuo metu nagrinėjamo V. Šekspyro tragedijos ,,Hamletas“ šiuolaikine interpretacija, o dvyliktokams buvo proga pamatyti neskaityto kūrinio interpretaciją, kas labai pravers ruošiantis egzaminams.

Daugumai mūsų spektaklis tikrai paliko įspūdį dėl savo modernumo, išskirtinumo ir netikėtos klasikinio kūrinio interpretacijos, dėl sukurtos herojaus antrininkės baltu veidu, kuri užminė daug mįslių, dėl scenos scenoje, dėl sklidinos vandens vonios, dėl aprangos ir raudonų Hamleto batų. Jaunai režisierei Ievai Stundžytei rūpėjo atskleisti aktualias paauglio problemas išgyvenant tragiškas šeimos krizes. O per pamokas ši mintis nebuvo liečiama... Spektaklio metu kilo daug naujų klausimų, kuriuos kitą dieną galėjome aptarti su bendraklasiais ir dar labiau įsigilinti į kūrinį. Vienuoliktokai pripažino, kad reginys iškėlė daug naujų klausimų apie kūrinio originalą, o dvyliktokams sukėlė norą patiems jį perskaityti.

Smagu buvo stebėti išsiskiriantį spektaklį, turintį savą bei itin įdomią interpretaciją. Puikiai perteiktos veikėjų emocijos, teisingai parinkti aktoriai dar geriau leido suprasti patį kūrinį. Tai ne paviršutiniškas spektaklis, bet leidžiantis dar giliau pažvelgti į kūrinyje iškeliamas aktualias problemas.

Belieka tik pasidžiaugti tokia įdomia patirtimi ir galimybe patirti teatro šventę.

Beje, net pamiršome nusifotografuoti. Tiesiog džiaugiamės teatru, ir tiek.

IIIc ir IVc klasių mokiniai