Dažnai diskutuojame apie rašytojus vyrus, garsinančius mūsų šalį, tokius kaip Maironis, Kristijonas Donelaitis, Antanas Baranauskas ir kiti. Tačiau kaip dažnai prisimename Lietuvos autores moteris? Tikriausiai daug rečiau. Tačiau, minint rašytojos 125-ąsias gimimo metines, 2022-ieji LR Seimo buvo paskelbti Ievos Simonaitytės metais. Kūrėjos atminimą pagerbė ir mūsų gimnazija. Tradicinių vertybių sambūrio „Spindulys“ nariai ir gimnazijos bibliotekininkė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Audronė Balčiūnienė, lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Rita Černiauskienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Rasmutė Baliukonienė bei lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Irena Leščinskienė surengė konferenciją Moterys lietuvių literatūroje: „Aš esu Etmės Evė“, kurios metu I-II klasių mokiniai pristatė sukurtą filmuką, skaitė pranešimus, juose pristatė I. Simonaitytės asmenybę, jos sunkią vaikystę, ką apie ją papasakoja nuotraukos, na ir, žinoma, aptarė žymiausią rašytojos kūrinį ,,Aukštųjų Šimonių likimas”. Buvo pristatyti moterų paveikslai kūrinyje, taip pat analizuojamas Aukštųjų Šimonių giminės medis bei skaitomos ištraukos iš romano. Renginys neapsiėjo ir be muzikos. I-II klasių mokiniai grojo gražiausias melodijas pačiais įvairiausiais instrumentais. Be galo malonu lankytis tokiuose renginiuose ir prisiminti šalį garsinusias moteris, kurioms, deja, vis dar skiriame gerokai per mažai dėmesio, bet džiugu matyti, kad bent jau mūsų mokykloje ši tendencija pamažu nyksta ir vis dažniau prisimename ne tik Lietuvai nusipelniusius vyrus, bet ir moteris.

Patricija Raveikytė, IIb klasės mokinė, tradicinių vertybių sambūrio „Spindulys“ narė