Lapkričio 12 dieną Alytaus šv. Benedikto gimnaziją su mokyklos lyderės titulu pasveikino ISM ir LRT atstovai. Po Alytaus miesto mero Nerijaus Cesiulio, mūsų gimnazijos vadovės Loretos Šernienės ir dar kelių svečių sveikinimo kalbų išgirdome ISM universiteto rektoriaus Daliaus Misiūno paskaitą apie svajones bei kaip jų siekti. Lektorius su mumis pasidalino keturiais pagrindiniais patarimais. Pirmiausia, vienu sakiniu apibrėžti savo svajonę, tada paversti svajonę tikslu ir planu, būtinai įvardinti dalykus, kurie gali sutrukdyti siekti svajonės, ir svarbiausia reikia nebijoti suklysti. Šios mintys įkvėpė mūsų gimnazijos mokinius ir toliau eiti savo užsibrėžtų tikslų link ir nepasiduoti sunkiam kely, kol nusišypsos fortūna.

Kadangi taip jau sutapo, jog paskaitos klausėmės lietuvių kalbos modulio metu, tai turėjome ir rimtą užduotį – parašyti savo įspūdžius. Dalinamės mūsų bendraklasių atsiliepimais. Kai kuriems labiausiai įsiminė tai, kad nesvarbu, kas ar kur mes esame, visada galime pasiekti savo svajonę. Ypač bendraklasiams patiko dr. Daliaus Misiūno pavyzdys apie tai, kaip verta paaukoti net draugystę, jei draugas elgiasi netinkamai, o tau rūpi rimtesni dalykai. Pavyzdžiui, jei aplinkiniams žmonėms patinka futbolas, o mums – krepšinis, toliau reikia eiti savo pasirinktu keliu, nekreipti dėmesio ir nereikia galvoti, ką kiti manys, nes kai kurie gali tiesiog pavydėti, svarbiausia, kad neigiama kritika nesutrukdytų siekti svajonės. Mes supratome, jog labai svarbu bendrauti su žmonėmis, kurie mumis tiki, ir nebijoti jų. O tokie žmonės, žinoma, yra artimieji ir mokytojai, jie tikrai visada norės, kad mums pasisektų. Nepamirškime, kad angliškas žodis FAIL, arba lietuviškai ,,klysti“, reiškia pirmus žingsnius besimokant. „Bet kokiu atveju siekite savo svajonės, nesvarbu, ar ji būtų didelė ar maža. Svarbu nebijoti suklysti, padaryti klaidų,“ – šie lektoriaus žodžiai labiausiai įkvėpė mus ir mūsų draugus.

Susitikimo metu Šiaulių miesto vicemeras Egidijus Elijošius, sveikindamas net dvi Šiaulių savivaldybei priklausančias tokio paties titulo nusipelniusias mokyklas, savo kalboje sakė: „Titulą kartais lengviau gauti negu išlaikyti.“ Todėl ir mes mūsų mokyklai linkime šį garbės vardą išlaikyti dar ilgai, o tai tikrai priklausys ir nuo to, ar įsiklausėme į keturis paskaitoje girdėtus pamokymus.

Andrius Račkauskas ir Gustė Martutaitytė, Ic klasė