Projekto pavadinimas – Mokykis sportuodamas!  

Projekto tikslas – pagerinti jaunuolių kognityvinius gebėjimus skatinant jų reguliarų fizinį aktyvumą.  

Gimnazija vadovaudamasi Švedijos mokyklų patirtimi, projekto metu kvies 15–18 metų jaunuolius po pamokų metu aktyviai leisti laisvalaikį. Projekto dalyviai galės reguliariai ir nemokamai (net 3 kartus per savaitę) išbandyti savo jėgas skirtingo fizinio aktyvumo veiklose (kardio treniruotėse, funkcinėse treniruotėse ir komandiniuose žaidimuose). 

Visose fizinėse veiklose jaunuoliai dalyvaus su pulsometrais, kurie padės fiksuoti asmeninius fiziologinius stebėjimus atliekant skirtingas fizines veiklas bei šiuos stebėjimus palyginti su kitų sportuojančių jaunuolių pasiekimais.  

Projekto metu bus stebimi ir registruojami ne tik dalyvių fizinio aktyvumo biometriniai duomenys, tačiau jaunuoliai atliks ir įvairaus tipo žinių patikrinimo (skaičiavimo, rašybos ir kt.) užduotis laikui. Tokiu būdu kiekvienas dalyvis galės stebėti kaip skirtingos fizinio aktyvumo veiklos veikia jo mąstymo gebėjimus bei išsirinkti sau labiausiai patinkančią ir tinkančią sporto šaką. 

Projektas sujungs jaunuolių kognityvinių gebėjimų ir fizinio aktyvumo lavinimą, spręs mažo fizinio užimtumo problemą, mažins nutikimo ir širdies ligų rizikos didėjimą jaunimo tarpe bei gerins jų kognityvinį mąstymą bei mokymosi rezultatus. 

Projektas finansuojamas Sporto rėmimo fondo ir Alytaus miesto savivaldybės lėšomis.