Nors pandeminiu laikotarpiu susiduriame su iššūkiais, tačiau jau antras mėnuo gimnazijoje esame įsibėgėję su projektu „Mokykis sportuodamas!“. Šio projekto metu mokiniai dalyvauja skirtingo fizinio aktyvumo veiklose naujai įrengtoje treniruoklių salėje.

Nustatyta, kad antsvoris ir mažas fizinis aktyvumas yra vienos priežasčių, didinančių širdies nepakankamumo riziką, kuri yra natūrali kitų ligų priežastis. Taip pat su fiziniu aktyvumu bei širdies darbu glaudžiai susiję kognityviniai žmogaus gebėjimai. Gimnazija, vadovaudamasi Švedijos mokyklų patirtimi, projekto metu sudaro galimybes jaunuoliams ne pamokų metu reguliariai dalyvauti skirtingo fizinio aktyvumo veiklose tokiose, kaip kardio ir funkcinės treniruotės ir komandiniai žaidimai. Visų trijų rūšių treniruotėse dalyviams yra suteikiami širdies ritmo matuokliai – pulsometrai, kuriuose stebimi visų treniruotės dalyvių duomenys. Projekto metu yra stebimi ir registruojami ne tik biometriniai mokinių fizinio aktyvumo duomenys, tačiau dalyviai atlieka ir įvairaus tipo žinių patikrinimo užduotis prieš ir po treniruočių. Pastebima, kad užduotis jiems atlikti greičiau bei lengviau pavyksta po fizinių treniruočių.

Projekto metu yra didinamas mokinių fizinio aktyvumo raštingumas bei svarba. Mokiniai yra skatinami reguliariai užsiimti fizine veikla. Tai ne tik ugdo tvirtą įgūdį reguliariai sportuoti, bet ir pateikia pozityvų tokių fizinių veiklų rezultatą.

Bendrai projektas finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis

Simas Savukynas, Ic