Artėjant Lietuvos žydų genocido aukų atminties dienai rugsėjo 21 d. gimnazijoje turėjome garbę praleisti visą akademinę valandą su gerbiamu Lietuvos pedagogu Miša Jakobu. Mūsų svečias nemažą dalį savo gyvenimo praleido dirbdamas Vilniaus Šolomo Aleichemo vidurinės mokyklos direktoriumi. Ši mokykla yra vienintelė žydų mokykla Lietuvoje. M. Jakobas su mumis dalijosi savo sukauptomis žiniomis apie didžiausią žydų tautos tragediją – Holokaustą. Kadangi pats pedagogas yra žydas, didžiausia žydų tautos tragedija jam yra labai artima ir asmeniška – jis dalinosi savo motinos, išgyvenusios Holokaustą, išgyvenimais. Miša Jakobas labai vertina knygą ir neišmatuojamus jos teikiamų žinių vandenis, todėl jis paskaitoje dažnai citavo knygas, kuriose aprašomas žydų tautos genocidas, tokias kaip Heather Dune Macadam „999 Aušvico moterys” ir Eddy de Wind „Galutinė stotis – Aušvicas”, ir davė naudingų rekomendacijų. Labiausiai Mišos Jakobo paskaitoje mane sužavėjo tai, kad jis pasakodamas apie to meto žydų gyvenimą į nei vieną įvykį nežiūrėjo pro rožinius akinius ir pateikė viską taip, kaip buvo iš tiesų, nes, mano manymu, didžiąją žydų tragediją galime iš tiesų pažinti ir nuoširdžiai pagerbti nužudytųjų atminimą tik tada, kai pažvelgiame į šią istoriją iš kuo arčiau, kad ir kokia brutali ir skausminga ji būtų.

Patricija Raveikytė, IIb