foto

Antradienio popietę gimnazijoje minėjome net kelias Lietuvos istorijai ypatingas progas. Prieš 120 metų šalis išsilaisvino iš 1864 m. mūsų tautos kūrėjams uždėtų spaudos draudimo pančių. Dažnam mokiniui, besidominčiam spaudos draudimo laikotarpiu, kyla asociacijų su garsiausiais to laikmečio maištininkais. Vienas svarbiausių iš jų – dar ir šiandien su didžiule pagarba atmenamas pirmasis profesionalus Lietuvos rašytojas Jonas Biliūnas, kurio 145-ąsias gimimo metines šiemet minime. Kūrėjui pagerbti gimnazijos tradicinių vertybių puoselėtojų sambūris „Spindulys” surengė literatūrinę-muzikinę kompoziciją „Liūdesio balandis“, kurios metu buvo skaitomos Jono Biliūno kūrinių bei laiškų mylimajai Julijai ir geriausiam draugui Povilui Višinskiui ištraukos, moderniai perkuriami kai kurie novelių „Kliudžiau”, „Laimės žiburys” ir apysakos „Liūdna pasaka” fragmentai, o IIIb klasės gimnazistai Domas Grimalauskas ir Rugilė Šimaitytė skaitė pranešimus apie J. Biliūno biografiją bei kūrybą. Džiugu, jog Lietuva turi tiek nepamirštamų ir neišdildomą įspūdį palikusių kūrėjų, kuriuos ne tik atmename, bet ir skaitome iki pat šių dienų.


Patricija Raveikytė, tradicinių vertybių puoselėtojų sambūrio „Spindulys“ narė