foto

Gruodžio 14 dieną prasidėjo Lietuvių kalbos savaitė. Šie mokslo metai kitokie, todėl ir mokinių darbai kitokie: artėjančių šv. Kalėdų proga rašomi laiškai, kuriuose išsakomos svajonės, linkėjimai, pamąstymai. Sakoma, Kalėdos – tai ne išoriniai papuošalai, o jausmas širdyje. Tik būdamas draugiškas ir atlaidus pajusi Kalėdų dvasią. Tad mylėkime, atleiskime, bent jau laiškais draugaukime.

Visą savaitę skriejo laiškai - linksmi ir liūdni, ilgesingi ir viltingi, atsiprašymo ir prisipažinimo... Šv. Kalėdos – metas, kai norisi atverti širdį, daryti gera, dalintis ir sušildyti kitą... O gal ir pačiam sušilti... Tikimės, kad kiekvienas rado juose tai, ko labiausiai reikia. Dėkojame visiems laiškų autoriams ir linkime artėjančias šventes pasitikti su Viltimi, Tikėjimu ir Meile.

Laiškai:


Labas, Paulina,

Sėdėdama vėlų vakarą ir gerdama kakavą nusprendžiau Tau parašyti laišką. Norėčiau papasakoti apie savo džiaugsmus, liūdesius, galbūt keletą svajonių atskleisti ir išlieti savo išgyvenimus.

Gal pradėkime nuo džiaugsmų. Labai džiaugiuosi, kad turiu tokią galimybę su Tavimi pabendrauti. Labai norėčiau susitikti, juk taip seniai matėmės. Jeigu neklystu, tai buvo prieš mėnesį? Gal net daugiau. Na, bet ne tai svarbu. Labai Tavęs pasiilgau, todėl pirmąjį savaitgalį po šio karantino nieko neplanuok, nes lėksim į miestą. Net nenoriu girdėti neigiamo atsakymo.

Na, o dabar apie liūdesį. Tai va, kaip jau žinome, Lietuvoje karantinas, todėl namuose sėdžiu jau beveik du mėnesius ir, tiesą sakant, tai mane varo iš proto. Galbūt Tau kils klausimas kodėl? Ogi todėl, kad aš pripratusi kiekvieną savaitgalį praleisti su draugais lauke, parke ar kokioje jaunimo kavinėje, o dabar visą dieną praleidžiu tarp keturių sienų. Kuo ilgiau sėdžiu viena, niekur iš namų neišvažiuoju, tuo blogiau jaučiuosi. Taip trokštu šio viruso pabaigos, nes kuo toliau, tuo vis labiau nesinori nieko daryti: nei bendrauti su šeima namuose, nei su draugais telefonu, per visą dieną nieko prasmingo nenuveikiu. Taip viskas pradeda atsibosti bei nervinti, nebežinau, ką daryti. Gal turi kokių patarimų?

Svajonės... Dabar labiausiai svajoju apie vasarą, apie tai, jog pasibaigus karantinui vėl viskas grįš į savas vėžes ir vėl viskas bus kaip seniau. Svajoju vasarą išvykti į kitą šalį. Labai norėčiau nuvykti į Tibetą ar Indiją – tai dvi mano išsvajotosios kelionės.

Na, o dabar apie išgyvenimus. Labai bijau dėl močiutės sveikatos, nes tai vienintelė močiutė, su kuria sieja artimas ryšys. Nori paklausti kodėl? Ogi todėl, kad ji yra užsikrėtusi koronavirusu. Vienu momentu atrodė, jog situacija gerėja, deja, tai truko neilgai. Bet aš nusiteikusi pozityviai ir bandau transliuoti teigiamas mintis, nes, kaip yra sakoma, „apie ką galvosi, tą ir gausi”.

Manau, gana apie mane, geriau papasakok, kaip Tau sekasi. Kaip Tavo sveikata? Kaip visa šeima gyvena? Gal kokių naujienų turi? Parašyk man, kai tik galėsi, labai lauksiu Tavo atsakymo.

Linkėjimai Tau ir Tavo šeimai!

Aida


Labas, miela drauge!

Šiandien Tau rašau, nes labai pasiilgau... Dalinuosi su Tavimi Kalėdų laukimo džiaugsmu.

Adventas - tai laukimo, apmąstymų ir susikaupimo laikas. Mes su šeima nusipynėme vainiką ir kiekvieną sekmadienį uždegame naują žvakutę. Ruošdamiesi Kalėdoms pasipuošėme žaliaskarę ir namus. Eglutė labai graži. Ji papuošta spalvotais žaisliukais, blizgučiais ir girlianda. Dabar namai pilni jaukumo ir tylos. Ant židinio su broliu pakabinome kalėdines kojines. Kiekvieną rytą kojinėje randame siurprizą. O Tu pasipuošei eglutę? Pasikabinai kalėdinę kojinę? Man Kalėdos yra buvimas su šeima, skanus maistas ir Jėzaus gimimas. Aš jau parašiau Kalėdų Seneliui laišką ir paprašiau šuniuko. Man jis teiks džiaugsmą, meilę ir švelnumą. Aš visada Kūčių naktį Kalėdų Seneliui palieku stiklinę pieno ir imbierinių sausainių. Kalėdų rytą bėgsiu prie žaliaskarės ir tikiuosi išgirsti mažylio lojimą.

Šios Kalėdos bus šiek tiek kitokios. Su šeima liksime namuose, džiaugsimės dovanomis ir žaisime stalo žaidimus. Labai lauksiu Tavo laiškelio, kaip Tu ruošiesi Kalėdoms.

Šviesių, jaukių, laimingų šv. Kalėdų!!!

Tavo draugė Austėja


Gerbiamoji technologijų mokytoja,

Rašau Jums šį laišką, nes labai noriu padėkoti už Jūsų nuoširdumą, malonumą, rūpestį ir kantrybę, kuriuos ypač jaučiau iš Jūsų šiais mokslo metais. Jūs visada skatinote mus būti kūrybingus ir rinktis drąsias užduotis, nebijoti eksperimentuoti, todėl Jūsų dėka išmokau daug naujų patiekalų, kuriuos su malonumu gaminu namuose ir net gaminsiu per šventes. Rodos, toks paprastas kepinys, kaip naminiai vafliai, mums, berniukams, buvo neprastas iššūkis, nešiausi net seną močiutės elektrinę vaflinę į pamokas, ir puikiai iškepėme. Gal ir kietoki jie pavyko, bet Jūs mus taip gyrėte, todėl jautėmės kaip tikri virtuvės šefai. Aš juos būtinai išsikepsiu Kalėdoms. Tad linkiu Jums, mokytoja, gražių ir kvepiančių šventų Kalėdų. Kas jau kas, o Jūs mokate ne tik vaflių, bet visokiausių šventinių patiekalų iškepti ir paruošti. Dar noriu Jums palinkėti sveikatos, kurios šiemet reikia mums visiems. Išlikite tokia paprasta, visada mus palaikanti, mokanti pasidžiaugti pačiu paprasčiausiu mūsų darbeliu. Su nekantrumu lauksime naujų Jūsų pamokų, naujų receptų ir Jūsų šypsenos, kai sakote: „Kokie jūs šaunuoliai, vaikai“.

Iki kito pasimatymo! Laimingų Naujųjų metų!

Jums dėkingas Ignas Polozovas, 8b


Sveiki,

Žinome, kad visi laukiate švenčių ir dovanų, bet šiuo metu yra svarbesnių dalykų. O tai yra šeima, draugai ir mylimi žmonės.

Šiais metais situacija kitokia ir su būriu artimųjų praleisti laiko kartu negalėsime. Neliūdėkime. Visos problemos išsprendžiamos, net kai už lango siaučia negailestinga pandemija. Technologijos, nuo kurių esame visi išvargę, mums ir šį kartą pagelbės ir padės susisiekti su brangiais žmonėmis, pabendrauti nuotoliniu būdu.

Mes norime Jums patarti, kaip per šventes, neišeinant iš namų, laiką praleisti linksmai. Galite žaisti įvairius stalo žaidimus, gaminti eglutės papuošimus iš popieriaus ar kitų medžiagų, žiūrėti kalėdinius filmus, kepti sausainius, statyti „fortą” iš pagalvių ir apklotų, kurti kalėdines istorijas ir surengti šeimos diskoteką! Branginkime laiką, praleistą kartu su šeima!

Žinome, kad šis metas gali būti sunkus, bet dėl visų kitų ir savo gerovės reikia būti kantriems, kol ši pasaulinė pandemija baigsis. Būtų labai smagu iš Jūsų išgirsti, kaip Jūs ruošiatės švęsti Kalėdas, todėl nepamirškite pasidalinti savo idėjomis su draugais. Taip pat nepamirškite, kad Kalėdos yra Jėzaus Kristaus gimtadienis, todėl geriausia dovana Jam būtų Jūsų nuoširdumas ir gerumas.

Likite sveiki ir laimingi, nepamirškite, kad saugoti reikia ne tik save, bet ir kitus, todėl LIKITE NAMIE!

Visiems gražių švenčių linki Agnė ir Justina


Mieloji pradinių klasių Mokytoja,

Visai ne už kalnų viena gražiausių metų švenčių - Kalėdos, dėkingumo, dosnumo ir tikrumo metas, todėl noriu išreikšti savo padėką ir pagarbą Jums. Esate be galo rūpestinga, šilta, geranoriška. Nesibodite pasiteirauti apie mokinių savijautą, prašviesinti dieną gražiais žodžiais ir įkvėpti nepasiduoti, judėti tikslo link. Nuoširdžiai Jums dėkoju už visas suteiktas žinias, paprastumą, žmoniškumą ir lygiavertį bendravimą su mokiniais.

Praėjo nemažai laiko, kada Jus mačiau paskutinįkart, todėl norėčiau pasiteirauti, kaip laikotės šiuo visiems sunkiu laikotarpiu. Kaip jaučiatės artėjant metų pabaigai? Ar pavyko įgyvendinti užsibrėžtus siekius, norus? Kalbant apie mane, turiu pasakyti, jog šiuo metu jaučiuosi ne itin motyvuota ir pakilios nuotaikos. Nors ir bandau įžvelgti pozityvumą mažuose dalykuose, tačiau visgi tai nėra taip paprasta. Galbūt šis mano prisipažinimas šiek tiek nuliūdins Jus, bet noriu būti sąžininga tiek su Jumis, tiek su savimi.

Labai tikiuosi, kad Jūsų širdyje jau apsilankė kalėdinė dvasia, o savijauta yra kiek kitokia nei manoji. Kalėdos yra puikus metas sustoti ir pamatyti esančius šalia, padėkoti už viską, ką turite, atverti širdį artimiesiems, juos apkabinti ir nebyliai pripildyti jų sielas šiluma bei viltimi. Šv. Kalėdų proga norėčiau palinkėti dvasinės ramybės, vidinės harmonijos, neblėstančios meilės širdyje. Lai ši šventė į Jūsų namus atneša ne tik daug dovanų, bet ir jaukumo, rimties, gėrio, santarvės, o visą nerimą, baimę ir vargus pakeičia tikėjimas stebuklais. Tegul Jūsų dvasia prisipildo pačių šilčiausių jausmų ir šviesos. Su artėjančiomis šv. Kalėdomis Jus!

Jūsų išsiilgusi Rugilė, 8b


Miela Auklėtoja,

Esu Jums labai dėkingas už tai, kad visuomet padedate, rūpinatės mumis, savo auklėtiniais. Visuomet pagiriate, pasidžiaugiate mūsų pasiekimais. Su nekantrumu laukiame kiekvienos klasės valandėlės, nes žinome, kad su Jumis bus galima apie viską pakalbėti, Jūs visus išklausysite, o jei kažkas nepasiseka ar esame nelaimingi, visuomet mus pralinksminsite. Esu dėkingas, kad organizuojate ekskursijas, kad ir kaip sunku mums jas suplanuoti. Nors visi mes esame skirtingi, bet Jūs kiekvieną suprantate, kiekvienam patariate.

Tik niekuomet Jūsų nesu paklausęs, ar jums nėra sunku, ar netrukdome Jūsų su savo norais bei pageidavimais. Ar nepavargstate nuo bendravimo su mokiniais bei Jūsų atliekamų darbų? Jūs visuomet domitės mūsų sveikata. Todėl nors dabar norėčiau paklausti apie Jūsų sveikatą. Kaip sekasi Jums ir Jūsų šeimai šiuo karantino laikotarpiu?

Kaip greitai bėga laikas. Jau ketvirti metai mes kartu su Jumis. Dar pamenu tą pirmąjį susitikimą su naująja klase ir Jumis. Naujokai mokykloje buvome ne tik mes, bet ir Jūs. O kiti mokslo metai jau gimnazinėje klasėje. Žinote, kad ruošiuosi mokytis Tarptautinio bakalaureato klasėje. Manau, kad ir toliau bendrausime, kaip ir dabar.

Kai tik pagalvoju apie mokytojus, mokyklą, pirmiausia, prisimenu Jus bei Jūsų nuoširdumą ir rūpestį. Linkiu Jums visuomet išlikti tokia, kokią matome kiekvieną kartą – nuoširdi, rūpestinga ir visuomet linksma. Linkiu Jums ir Jūsų šeimai geros sveikatos, saulėtų dienų, jaukių Kalėdų švenčių bei nuostabių Naujųjų metų!

Pagarbiai

Simas, 8b


Gerbiamoji Mokytoja Audrone,

Tikiuosi, karantinas jums neprailgo ir ištvėrėte visus sunkumus ir jo padarinius. Manau, kad visiems šis metas buvo sunkus, o mokytojams ypač. Juk turbūt turėjote įdėti labai daug darbo tam, kad viskas eitųsi sklandžiai. Bet tikiuosi, kad atradote laiko ir sau, šeimai ir, žinoma, pomėgiams. Tikiuosi, kad turėjote laiko paimti knygą į rankas, pabūti gryname ore, pažiūrėti įdomų filmą ar galų gale gerai išsimiegoti. Ar viskas gerai ir ar jau jaučiate tą kalėdinę šilumą? Ar jau pasipuošėte namus ir eglutę?

Man viskas einasi neblogai. Visas dienas buvau užimtas ir net sekmadieniais, bet spėdavau pasidžiaugti ir sniegu. Dažnai būdavau lauke, su sese ir broliu važinėdavomės rogutėmis. Vakarais su šeima eidavome pasivaikščioti į miestą ir prie miesto eglutės. Tai labai padėdavo atitrūkti nuo visų bėdų ir rūpesčių. Savaitgaliais bent dvi valandas vakarais skirdavau knygai. Tėtis penktadieniais iškepdavo picą, ir žiūrėdavome penktadienio filmą. Džiaugiuosi, kad tai jau tampa šeimos tradicija. Po pamokų stengdavausi pravėdinti galvą ir retkarčiais išbėgdavau pabėgioti. Paprastomis darbo dienomis sėdėdavau prie kompiuterio, kaip ir visi kiti mokiniai. Tai labai atsibosdavo ir man labai trūko mano draugų, su kuriais galėčiau pasišnekėti. Visus darbus stengdavausi atlikti laiku, bet kartais padėdavo mano pagalbininkė - mama. Per šį keistą laikotarpį mamą ir tėtį pradėjau matyti dažniau, ir mes daug laiko praleisdavome kartu. Vakarais žaisdavome stalo žaidimus. O nuotaiką labai gerai pagerindavo katinas. Tiesą sakant, pasiilgau mokyklos, draugų, tradicinių namų darbų, mokytojų ir visa kita.

Norėčiau Jums padėkoti už tai, kad visada padėdavote, kai reikėdavo pagalbos, visada paaiškinote ir kad visada suteikdavote antrą šansą, nes visada surasdavome išeitį. Ir apskritai darėte viską dėl mūsų. Nebijojote keistis ir keisti kitus. Už tai esu Jums labai dėkingas ir noriu palinkėti daugiau pabūti su šeima, pailsėti ir skirti laiko sau. Linkiu Jums patirti Kalėdų laukimo džiaugsmą ir sulaukti dosnaus Kalėdų senelio.

Jums dėkingas

Tautvilas, 8c


Mieli žmonės,

Visą pasaulį krečianti pandemija verčia mus atsigręžti į paprastus dalykus. Nesitikėkite didelių, blizgančių ir šurmulio pilnų artėjančių Kalėdų, saugokite save ir artimuosius. Pamatykite paprastus stebuklus savo šeimose, augintiniuose.

Adventas juk susimąstymo ir ramybės, gerumo, atjautimo, nuoširdumo, gailestingumo, pagarbos ir pagalbos vienas kitam bei silpnesniems už mus gyvūnėliams metas.

Žvelgiu į šunelį nuotraukoje ir jis sukelia man daug šiltų jausmų, kurių neturėtume pamiršti šiuo sudėtingu laikotarpiu. Žiūriu į jo dideles rudas akis ir matau jose atsidavimą, ištikimybę, meilę, jaučiu gerumą, nuoširdumą.

Pasistenkime ir mes, belaukdami didžiosios šventės, tapti geresni, atlaidesni vieni kitiems ir tikrai sulauksime stebuklo.

Kalėdos juk stebuklų metas, kurį susikuriame patys.

Kristupas Vilkas


Laba diena,

Mokytoja, ar Jūs jau laukiate Kalėdų?

Aš labai laukiu Kalėdų, nes tai pati gražiausia metų šventė. Pats pasiruošimas Kalėdoms man jau yra šventė. Mūsų šeima iš anksto pradeda ruoštis šiai šventei - puošiam eglutę, tvarkomės namus. Kalėdų laukimas smagus dar ir todėl, kad visa šeima vienas kitam skiria daugiau dėmesio. Su mama ir sese kepam kūčiukus, imbierinius sausainukus. Laukiu, kada atvažiuos man mieli žmonės - krikšto tėvai ir pusbroliai. Aišku, įdomu, kokias dovanas atneš Kalėdų senelis.

Linkiu Jums gražių, sveikų šv. Kalėdų!

Augustas


Labas, mano miela drauge,

Štai ir atėjo ilgai lauktos Kalėdos. Niekada nemaniau, kad per gražiausias metų šventes negalėsime susitikti su šeimos nariais ar draugais, o juos pasveikinti teks laišku. Daugelis šiuo sunkiu mums laikotarpiu išgyvena depresiją, žmonės visur įžvelgia tik bloga, tačiau gyvenimas gražus ir visada yra dėl ko džiaugtis, kuo didžiuotis. Susimąstykime, gal karantinas mums duoda ir gerų dalykų, kuriems seniau neturėdavome laiko.Taigi, norėčiau Tau papasakoti savo sunkumus ir džiaugsmus, su kuriais, manau, susiduriu ne tik aš, bet ir Tu.

Kadangi esu optimistė, visur stengiuosi matyti gėrį, todėl ir pasakoti pradėsiu nuo gerų dalykų. Prieš karantiną retai rasdavau sau laiko, beveik kiekvieną savaitgalį leisdavau su draugais. Žinoma, tai labai gerai, tačiau kartais reikia laiko skirti tik sau. Susiklosčius tokiai situacijai nusprendžiau daugiau dėmesio skirti mokymuisi, perskaityti kelias knygas ar išeiti pakvėpuoti grynu oru ir tai puikiai padėjo man geriau pažinti save. Pradėjau labiau vertinti ne materialius, o dvasinius dalykus. Daugiau laiko skyriau ne tik sau, bet ir artimiesiems ir draugams.Taigi, nėra to blogo, kas neišeitų į gera, - svarbu išmokti kiekvienoje situacijoje rasti teigiamų dalykų.

Kaip ir viskas mūsų gyvenime, šis laikotarpis turi ir savo trūkumų. Dažnai taip ilgai sėdint prie kompiuterio pasireiškia nugaros, galvos ar akių skausmas. Sėdint užsidarius vienoje patalpoje, atrodo, net bloga darosi. Karantino pradžioje, manau, ne tik aš, bet ir Tu praradai motyvaciją mokytis ar bendrauti su aplinkiniais. Taip pat nuotoliniu būdu besimokant daug sunkiau suprasti mokytojų aiškinamas temas ir ruošti namų darbus, nes juk visi darbai dabar yra namų. Nors artėja magiškas metų laikas, be galo sunku pajusti kalėdinę atmosferą. Dažnai Kalėdas simbolizuodavo klasės Kūčios ar susitikimai su seniai matytais giminaičiais, tačiau šiemet viskas kitaip. Taigi, karantinas tikrai gadina Kalėdų nuotaiką ir trukdo likti motyvuotiems.

Baigdama laišką noriu pasakyti, kad karantino laikotarpis yra sunkus tiek morališkai, tiek fiziškai, tačiau visada reikia atrasti privalumų ir jais pasinaudoti. Noriu Tau palinkėti išlikti motyvuotai ir visur matyti gėrį. Saugok save! Linksmų artėjančių šv. Kalėdų!

Lik sveika

Beatričė


Mylima Auklėtoja,

Tikrai labai džiaugiuosi, kas esate mano auklėtoja ir lietuvių kalbos mokytoja. Jūs esate labai kantri, gera, graži, padedanti ir visada išklausanti, todėl labai Jums dėkoju. Taip pat labai ačiū tariu už tai, kad išmokėte mane labai daug įvairių dalykų, kurių aš tikrai nežinojau ir kurių man gali prireikti gyvenime.

Artėjant Kalėdoms jaučiu, kad tikrai labai pasiilgau visos klasės ir mokytojų. Labai gaila, kad šiais metais nepavyks susitikti, nes siaučia koronavirusas ir paskelbtas karantinas. Tikiuosi, kad jau kitais metais susitikti galėsime ir nebus nuotolinio mokymosi. Kalėdos mano mylimiausia šventė, todėl labai svarbios ir man liūdna, kad šiais metais negalėsiu švęsti su savo klase, nes praėjusiais metais buvo labai linksma. Tačiau nereikia liūdėti, reikia tik džiaugtis, būti savimi, tikėti, kad viskas pasisuks į gerąją pusę ir vėl visi galėsime susitikti. Laikas bėga labai greitai, todėl reikia džiaugtis kiekviena akimirka. Prisimenu, kai buvome su klase praėjusiais metais per Kūčias Tarzanijoje ir visi labai linksmai ir šventiškai praleidome laiką. Keitėmės dovanomis, čiuožinėjome padangomis ir visi buvome labai draugiški.

Kalbant apie Kalėdas, kai jos artėja, jaučiuosi labai jaukiai, šventiškai, esu geros nuotaikos. Atrodo, kad kiekvieną dieną, kai prieinu prie savo eglutės, randu dovaną, o ją išpakavusi pajaučiu meilę, džiaugsmą, jaukumą, šilumą ir ilgesį, kuris man visada primena išėjusius artimuosius ir mokyklą. Taip pat atsisėdusi pasigrožiu savo eglute, nes žinau, kad pasibaigs Kalėdos ir daugiau tokios pačios eglės nebus, nes kiekvienais metais bus vis kitokia.

Per šias Kalėdas svajoju gauti naują telefoną, nors, gerai pagalvojus, aš jau turiu telefoną ir jis dar gana geras – man naujo nereikia. Dar svajoju gauti daug daiktų, pavyzdžiui, knygų, rūbų ir panašiai. Paskutinis dalykas, ko per šias Kalėdas norėčiau, tai kad atvažiuotų mano pusbrolis, tetos ir dėdės, bet kadangi jau tokia situacija, tai neatvažiuos...

Laišką baigiu, tikiuosi, parašysite man, kaip Jums sekasi, ką veikiate, ar viskas gerai. Lauksiu atsakymo ir iki greito susitikimo.

Pagarbiai

Gabija Prakapaitė, 6a kl.


Mieli mokiniai ir mokytojai,

Šis metas visiems krikščionims yra labai svarbus. Šia nuostabia švente minime Kristaus gimimą. Tai kupina rimties, vilties ir tikėjimo šventė. Kasmet susirinkdavome su savo šeimomis ir artimaisiais švęsti šios ypatingos dienos, bet šįmet gali tekti minėti mūsų Išganytojo atėjimą tik su artimiausiais sau žmonėmis. Bet tai nereiškia, kad reikia nusiminti. Visiems šis metas yra sunkus, todėl palaikykime vieni kitus paskambindami, parašydami ir pasiteiraudami, kaip sekasi. Mums reikia vieni kitų palaikymo ir padrąsinimo. Visi galime būti drauge maldomis, mintimis, geru darbu ar geru žodžiu. Todėl pasimelskime už draugus, šeimos narius, pažįstamus ir visus artimuosius, kurių negalime pamatyti.

Darykime gerus darbus: išklausykime namiškius, padėkime jiems nudirbti namų ruošos darbus, paskambinkime draugams. Jeigu esate nutolę nuo artimiausių žmonių, šis metas tobulas juos geriau pažinti, su jais pasikalbėti.

Labai laukiu Kalėdų, nes tai metas, kai visi susivienijame, jeigu ne buvimu drauge, tai mintimis ir maldomis vieni už kitus.

Būkime geri vieni kitiems, juk visi esame žmonės.

Pagarbiai

Gabrielė Petkevičiūtė, 7b klasė


Gerbiamos mokyklos vadovės,

Esu Julija Grigaliūtė, mūsų mylimos gimnazijos IIc klasės mokinė. Šį kalėdinį laišką rašau Jums, nes noriu padėkoti.

Sėdėdama pagalvojau, kiek daug per šį sunkų karantino laikotarpį visa administracija turėjo dirbti. Kai pamačiau pavaduotojos ugdymui Linos Janulytės sudarytą nuotolinių pamokų tvarkaraštį su labai daug spalvų, pagalvojau, ar išvis įmanoma turėti tokį protą, kuris priverstų sukurti tokį tikslų ir neapsakomai tvarkingą tvarkaraštį. Su tuo neapsakomai tiksliu tvarkaraščiu ir sulaukiau advento laikotarpio, papuoštos eglutės namuose, šilumos ir kalėdinės dvasios širdyje, su juo sulauksiu ir Kalėdų. Mokausi čia vos metus, bet esu minėjusi, kad mūsų Šv. Benedikto gimnazija advento laikotarpiu tampa tokia pilna taurumo ir malonės, kad žengiant koridoriais nusiplauna liūdesys ir nerimas širdyje.

Įsimylėjau savo mokyklą ir jos skambesį, jos mokytojus ir jos tvarką. Net aktų salėje fortepijonas skamba garsiau už visus kitus. Negaliu nupasakoti jausmo, kuriančio mane mokykloje, galimybių, atsivėrusių prieš akis. Čia tiek daug kelių, ir kiekvienas jų yra savaip mielas bei tinkamas. Manau, kad labai svarbu žengti tiesia nugara, kad sukurtum sau kelią. O sukūręs sau kelią žmogus galės lengvai jį puošti žiedlapiais. Tas kelias nesibaigs, baigsis tik žiedlapiai, kuriuos pabaigoje pakeis ramybė. Tų žiedlapių mokykloje prisirinkau, renku ir rinksiu kuo daugiausiai. Vien dėl ramybės!

Visoms Jums linkiu suprasti ir nepamiršti, kad patys geriausi dalykai reikalauja laiko, kaskart turime laukti jų, kaip žemė, priglaudusi nukritusius purvinus lapus, sulaukia gaivinančio lietaus. Linkiu sveikatos. Linkiu Jums kelio ir neapsakomai didelės pintinės žiedlapių, kuriais patys savo kelią barstome. Linkiu ištvermės, iš kurios mes sudaryti. Neleiskit pykčiui užvaldyti, jis pats prasčiausias draugas. Mylėkite ir įsimylėkite kasdien. Vėl įsimylėkite kavos kvapą ryte, vėl įsimylėkite darbą, vėl įsimylėkite norą siekti ir eiti, vėl įsimylėkite žiedlapius ir puoškite jais savo kelią, nes puošdamos jį papuošite ir save. Nesustokime keliauti. Visi dalykai laikini, džiaukitės šiandiena!

Julija Grigaliūtė


Miela auklėtoja Vijole Rinkevičiene,

Karantinas mus atskyrė fiziškai, bet ne dvasiškai. Ilgimės bendravimo ne tik su draugais, bet ir su Jumis.

Kaip Jūs gyvenate?

Artėjančių švenčių proga siunčiame Jums apkabinimų ir sveikinimų puokštę.

Saugių ir linksmų švenčių. (Saulė)

Linkiu šiltų ir linksmų švenčių. Tegul Jūsų šypsena džiugina visus. (Smiltė)

Te Jūsų norai išsipildo. (Kasparas)

Dovanos nėra tokios svarbios kaip artimųjų jausmai, dėmesys ir šiluma. Branginkime ir saugokime vieni kitus. Tegul baltos snaigės atneša jums gražią viltį ir tikėjimą. (Aldas)

Linkiu išlikti tokia gera auklėtoja, kokia esate dabar. (Gabrielė)

Tegul Jūsų namuose nepritrūksta jaukumo, žmogiškosios šilumos, džiaugsmo ir ramybės. (Amanda)

Linkiu nuostabių švenčių. (Aistė)

Jaukių šventų Kalėdų su šeima ir dosnių Naujųjų metų. (Matas)

Linkiu, kad Jūsų nuostabi šypsena niekada neišblėstų. (Skaistė)

Te Kalėdos apkabina Jūsų širdį, atneša palaimą ir ramybę į Jūsų namus ir įžiebia negęstančią vilties ir meilės kibirkštėlę. (Algirdas)

Linkiu, kad niekada nesusirgtumėte. (Einartas)

Gerų švenčių. (Paulius)

Su meile

Auklėtiniai – 5b klasės mokiniai


Sveika, miela Nikole,

Tau rašo Tavo draugė Monika. Labai seniai matėmės, todėl nusprendžiau parašyti laišką. Norėjau pasidomėti, kaip Tau sekasi, kokios mintys kamuoja antrojo karantino metu, ir priminti, koks svarbus yra advento laikotarpis. Kiek žinau, Tu laiko veltui niekada neleidi, visada randi progą jį produktyviai išnaudoti. Taigi papasakok man, ką veiki, kai baigiasi pamokos. Ar eini vėlai miegoti? Ar ir toliau sportuoji, pieši? Pastarasis laikotarpis yra sunkus mums visiems, nes reikalauja daug pastangų, kantrybės ir susikaupimo. Didžiąją dalį laiko praleidžiame prie kompiuterių, atsiskaitydami įvairius darbus, taip pat visada esame namuose, todėl turime galimybę daugiau pabūti su šeima. Manau, kad turėtume šia galimybe ir pasinaudoti, juk už šeimą nieko nėra svarbiau. Kai užaugsime ir išeisime iš namų, bus gera žinoti, jog su tėvais, sesėmis ir broliais mus sieja šilti jausmai. Adventas yra puikus metas pagalvoti apie save pačius ir žmones, kurie supa mus kiekvieną dieną, taip pat ir apie tuos, kuriuos norėtųsi matyti šalia, tačiau nėra tokios galimybės. Prieš artėjančius Naujuosius metus turėtume susitaikyti su žmonėmis, su kuriais esame susipykę, išsakyti nuoskaudas, jei laikome savyje, ir pamiršti viską, kas bloga, kad mus suptų vien gėris ir taika. Tai svarbu tam, kad naujus metus pradėtume be praėjusių metų nesantaikos.

Taigi, miela drauge, tikiuosi, šiuo laišku bent kartą priverčiau Tave nusišypsoti. Linkiu ir toliau produktyviai leisti dienas, su visais susitaikyti, nelaikyti nuoskaudų savyje, džiaugtis brangiu laiku su šeima, apgalvoti praėjusių metų įvykius bei apmąstyti, ką norėsi nuveikti ateinančiais metais. Tikiuosi, kiti metai bus geresni nei šie: visi būsime sveiki ir galėsime susitikti, nes labai Tavęs pasiilgau.

Iki, lauksiu Tavo atsakymo!

Su meile

Monika


Mieloji drauge Guste,

Pirmiausia norėčiau palinkėti linksmų Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų, pripildytų malonių staigmenų ir palaimos. Tikiuosi, kad šiuo Tau sunkiu metu jautiesi gerai ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Noriu, kad žinotum, jog normalu atsakyti „ne“. Būk tikra - aš visuomet čia, jei norėtum su kuo nors pasikalbėti.

Kiekvieną kartą, kai pasikalbame, diena pasidaro šviesesnė. Prisiminusi, ką kartu patyrėme, nusišypsau ar net garsiai nusijuokiu. Tu vienintelė gali mane prajuokinti, priversti pasijausti gerai. Tikriausiai vienintelė visame pasaulyje tai moki ir aš be galo laiminga, kad esi mano gyvenime. Nedažnai sakau, ką Tu man reiški kaip geriausia draugė, nes nemanau, kad tai galima išreikšti paprastais žodžiais. Tiesiog Tu esi geriausia draugė, kokią kada nors turėjau, ir aš negalėčiau surasti žmogaus, kuris man labiau rūpėtų.

Labai norėčiau kartu praleisti šias Kalėdas, deja, negalima. Žinai, ši situaciją mane priverčia jaustis taip, lyg mes būtume viename iš tų serialų, kuriuose pagrindiniai veikėjai yra įsimylėję vienas kitą, tačiau jų meilė būtų uždrausta. Truputį primena „Romeo ir Džiuljeta“.

Labai Tave myliu. Tegul šie Nauji metai Tau atneša laimę, sėkmę ir dar daugiau meilės.

Tavo mylimiausia ir geriausia draugė Morta


Brangi, mylima drauge,

Džiaugiuosi turėdama galimybę rašyti žodžius popieriaus lape, nors labai noriu pasakyti viską gyvai, pamatyti Tave ar išgirsti Tavo balsą, tačiau dėl mūsų abiejų saugumo Tau rašau laišką. Šias šventes, nors ir švęsim atskirai, tikiuosi, praleisi puikiai, o aš šiuo laišku noriu Tau perteikti šilumą ir artumą, kuria spinduliuoju Tau kiekvieną kartą, kai mes susitinkame. Kaip Tu praleisi šias metų šventes? Kokie Tavo tikslai Naujaisias metais?

Sėdžiu dabar savo kambaryje, kuris papuoštas kalėdinėmis lemputėmis, geriu miško uogų arbatą ir jaučiu, kaip nuo žiemos žvarbumo šąla pirštų galiukai. Nemėgstu šio jausmo, tačiau nieko nėra geriau nei tūnoti namuose ir stebėti pro langą šokančias deimanto blizgesio snaiges. Jos tarsi praneša apie artėjantį nuostabiausią metų laiką – šv. Kalėdas.

Noriu, kad žvilgtelėtum dabar į paslaptingą dangų ir sugalvotum norą. Jei danguje matai kelias žvaigždes, tai galvok norų tiek, kiek tik žvaigždžių yra danguje ir niekados nenustok svajoti, nes svajonės pildosi. Nors aš ir nesvajojau apie tokias šventes, tačiau šiais metais šv. Kalėdos ypatingos, nes jos suartina visus žmones širdimi, todėl tikiuosi, kad ir Tu man atidarysi vienas savo širdies dureles, kur gyvena daug nuostabių žmogeliukų ir mažų nykštukų. Sveikinu Tave su artėjančiomis šv. Kalėdomis!

Tavo Snieguolė Paulina


KALĖDŲ NUOTAIKA,

Labas, kaip Tau sekasi skleisti kalėdinę dvasią? Ar jau daug žmonių pasipuošė eglutę? Kaip manai, ar šiais metais bus daug sniego?

Aš jau pasipuošiau eglutę rankų darbo žaisliukais. Labai norėčiau, kad šias metais būtų daug sniego. Noriu grįžti į mokyklą.

Tikiuosi, kad ir Tu pasipuošei eglutę ir lauki sniego.

TAVO DRAUGĖ

PETRA JASAITYTĖ


Labas, Kamile!

Kaip ir kasmet artėja pačios gražiausios metų šventės ir aš jų labai laukiu.

Nors šie metai buvo ne patys geriausi, bet man Kalėdų laukimo jie nesugadino. Labai gaila, kad per šį adventą negaliu eiti su draugais į lauką ar vaikščioti po parduotuves kiauras valandas ir stebėti, kaip viskas išpuošta ir visi ruošiasi Kalėdoms, laukia didžiausio stebuklo - Jėzaus gimimo. Todėl Tau ir rašau, nes jaučiuosi šiek tiek vieniša ir labai noriu pasikalbėti su kažkuo ir pasidalinti savo švenčių laukimu.

O kaip Tau sekasi? Tikiuosi, ši baisi liga Tavęs ir Tavo šeimos neužklupo? Ar lauki Kalėdų? Kaip ir prieš tai sakiau, gaila, kad negalime susitikti. Visus metus sugadino ši bjauri liga - koronovirusas. Nieko, tikėkimės, greitai viskas pasibaigs, nes artėja dar viena graži metų šventė - Naujieji metai, kurių taip pat visi laukia. Aš tai jau parašiau laišką Kalėdų Seneliui. O Tu parašei? Taip pat paruošiau dovanų savo šeimai ir nuo savęs.

Linkiu, miela drauge, Tau linksmų šventų Kalėdų ir gerai su šeima praleisto laiko. Būkite visi sveiki!

Tavo draugė Ugnė