Tikriausiai kiekvienas lietuvis žino, kokią didelę reikšmę Lietuvai turi Vasario 16-oji. Ši diena mūsų valstybei ir jos gyventojams simbolizuoja laisvės trapumą, bet taip pat ir neišsenkantį ryžtą, drąsą bei patriotizmą. Vasario 16-oji mums, Lietuvos gyventojams, parodo, kaip svarbu yra nepasiduoti kovoje dėl savo tėvynės laisvės ir kaip svarbu neleisti niekam užgožti to nuostabaus laisvės jausmo.

Siekdami, kad apie šią ypatingą datą daugiau sužinotų ir žemesnių klasių mokiniai, gimnazijos istorijos mokytojai ir tradicinių vertybių puoselėtojų sambūrio „Spindulys“ nariai surengė 5-8 klasių mokinių ir jų šeimų narių viktoriną ,,Lietuva ir mes”, skirtą būtent Vasario 16-ajai. Vakaras iš tiesų buvo nepaprastai jaukus, kupinas meilės savo šaliai ir gražiausių poezijos posmų, dainų, o ir viktorinos rezultatai buvo stulbinantys, didžioji dalis dalyvių atsakė teisingai į daugiau nei dešimt klausimų. Puikios dalyvių žinios iš tiesų labai džiugina, nes gera žinoti, jog kiekvienas lietuvis, nesvarbu, kokio amžiaus, domisi savo tėvynės sunkiu ir neretai duobėtu, bet ypatingu ėjimo į laisvę keliu. Dar kartą sveikiname viktorinos nugalėtojus.

Patricija Raveikytė, Ib klasė