2021 m. spalio 21 dieną mes, IIb klasės mokiniai Alonas Jurčiukonis ir Gvidas Klimauskas, nuotoliniu būdu dalyvavome tarptautinėje tiriamųjų ir kūrybinių darbų konferencijoje „Knyga – būdas pažinti save“. Joje dalyvavo ne tik mokiniai iš dešimties Lietuvos miestų, bet ir svečiai iš Lenkijos ir Latvijos. Konferencijos tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi gimtąja bei užsienio kalbomis išleista literatūra ir kalbinės raiškos formomis bei ugdyti poreikį ir gebėjimus skaitant tyrinėti, dalintis atrastomis vertybėmis ir visuomenei aktualiomis temomis, reflektuoti, tobulinti pranešimo rengimo, pristatymo ir reflektavimo įgūdžius. Konferencijoje pristatėme pranešimą „Šiuolaikinė poezija ir šiuolaikinis paauglys“ ir mūsų sukurtą filmuką ,,Grožis dygo pro juodžemį“ pagal šiuolaikinių lietuvių poetų eiles. Mums labai patiko konferencijos svečių pranešimai, ypač poeto Liutauro Degėsio mintis: „Įgūdžiai žiūrėti į pasaulį kitaip, galimybė žiūrėti pro skirtingo patyrimo, nuostatų akinius“. Apie tai kalbėjo ir mokiniai.

Alonas Jurčiukonis ir Gvidas Klimauskas, IIb