foto

Gegužės 5 d. neformaliojo būrelio „Tyrinėjimai – raktas į pasaulio pažinimą“ mokiniai keliavo į Žuvinto biosferos rezervatą. Žuvinto biosferos rezervato lankytojų centre mokiniai susipažino su įrengta ekspozicija – Žuvinto gamtos vertybėmis ir rezervato istorija, išgirdo įvairių paukščių balsus ir netgi Buktos miške staugiantį vilką. Pamatę videofilmą, supratome, kokia unikali Žuvinto gyvūnija ir augalija. Kadangi dabar pats perėjimo metas, apžvelgdami Žuvinto ežero panoramą paukščių pamatėme nedaug – apie tris šimtus žąsų, būrį juodagalvių kirų, gulbes,  ežero pakrantėje slampinėjantį gandrą. Tolumoje išvydome gervę, kuri rūpestingai sparnais dengė mažylį gerviuką... Esame dėkingi Alytaus miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriui už galimybę nemokamai aplankyti Žuvinto biosferos rezervatą.


Neformaliojo būrelio mokytoja Laima Nastaravičienė