foto

Būrys šv. Benedikto gimnazijos mokinių savaitgalį lankėsi Estijoje. Ekskursijos metu susipažino su šiauriausia ir seniausia Baltijos šalių sostine – Talinu, grožėjosi senamiesčiu ir jo architektūra. Viduramžiškame senamiestyje, kuris nors ir nedidelis, pilna įdomių vietų ir siaurų, painių bei itin vaizdingų gatvelių. Neišdildomą įspūdį paliko Hidroplanų muziejus, kuriame buvo galima ne tik pamatyti, bet ir išbandyti, kas yra laivyba, pabūti jūreiviu. Didžiausiame Baltijos šalių mokslo centre „Ahhaa“ mokiniai turėjo galimybę tapti mokslininkais, būti pačių įdomiausių eksperimentų liudininkai: išbandė veidrodžių labirintą, pakilo į Miunhauzeno bokštą, nuotykių liftu nusileido į žemės gelmes, pasivažinėjo dviračiu ant lyno, pakabinto kelių metrų aukštyje. Smagu buvo pasivaikščioti ir po Tartu senamiestį bei universiteto patalpų kompleksą. Grįždami namo stabtelėjome Latvijoje. Aplankėme Rujienoje veikiantį ledų fabriką ir dalyvavome fantastiško skonio ledų degustacijoje.


8a, 8b ir Ia klasių vadovės Angelė, Deimantė ir Violeta

Keliautojų mintys:

„Talino senamiestyje galėjome pamatyti nepaprasto grožio architektūros pastatus.“

„Vaikštinėdami Talino senamiesčio gatvelėmis pastebėjome daug skirtingų ir įdomių žmonių, šiek tiek susipažinome su estų kultūra.“

„Sužinojau daug naujų dalykų apie Estiją, pamačiau daug laivų, pajūrį.“

„Man buvo labai įdomu muziejuose.“

„Pirmą kartą aplankiau Estiją, tai paliko didelį įspūdį. Liūdna, kad ilgiau negalėjome pabūti.“

„Supratau, kokie esame panašūs į estus ir latvius, tačiau turime ir labai daug skirtumų.“

„Man patiko Talino senamiestis, buvimas su draugais ir laisvalaikis viešbutyje, bet galėjome likti dar vieną naktį.“