Sausio 15 d. lietuvių kalbos ir literatūros pamokoje (mokytoja Rasmutė Baliukonienė) Ia klasėje dalyvavo gimnazijos bibliotekos vedėja Indrė Kronkaitienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Giedrė Kalinauskienė. Indrė Kronkaitienė mums pasakojo apie informacijos paiešką, kur geriau ieškoti, o kur nevertėtų. Sužinojome daug įdomaus: kokie informacijos paieškos įrankiai, atviros prieigos ištekliai. Taip pat išgirdome apie paieškos strategiją, kad reikia susiplanuoti iš anksto, ką mums reikės susirasti ir kokius šaltinius naudoti. Ieškant informacijos svarbu naudotis bent keliais paieškos įrankiais bei atidžiai rinktis šaltinius.

Paskaitoje pasakojo ir ko pasisaugoti, ir į ką atkreipti dėmesį ieškant informacijos. Sužinojome, kad mūsų visų pamėgtas puslapis ,,Wikipedia” nėra toks patikimas, kaip galvojome, ir nereikėtų pasikliauti informacija, kurią ten randame. Minėjo, kad yra nesąžiningų žmonių, kurie skleidžia šaltinyje abejotiną informaciją ar suklastotos tapatybės žurnalus. Dabar tikrai žinosime, kuriomis svetainėmis galima pasikliauti.

Ši paskaita buvo naudinga. Manau, tai, ką girdėjome, tikrai pravers rašant tiriamąjį darbą ir ne tik jį.

Orinta Sinkevičiūtė, Ia