Kiekvienam paaugliui reikalingos žinios apie finansinį raštingumą. Dėl šios priežasties klasės valandos metu mes, IIb klasės mokiniai, išklausėme paskaitą, kurioje SEB banko Alytaus skyriaus vadovas Darius Lynikas išsamiai ir žaismingai, retkarčiais pajuokaudamas, papasakojo mums, kodėl yra svarbu išmokti tvarkyti savo finansus. Ponas Darius taip pat kalbėjo apie investavimą, jo privalumus ir trūkumus: kur investuoti savo pinigus, norint, kad jie nenuvertėtų, ir kaip reikėtų elgtis investavus. Darius Lynikas taip pat supažindino mus su 50-30-20 taisykle, kurią sugalvojo Jungtinių Amerikos Valstijų senatorė Elizabeth Warren. Sužinojome, kad ši taisyklė gali mus išmokyti, kaip paskirstyti pajamas išlaidoms, – pagrindinė taisyklės esmė yra išmokti pirmiausia susimokėti sau. Susimokėti sau – tai išmokti taupyti ir taip atsidėti pinigų juodai dienai. Džiaugiamės tokiomis paskaitomis kaip ši, nes taip sukauptos žinios paruošia mus, mokinius, suaugusiųjų gyvenimui ir įvairiausių atsakomybių kupina ateitis tampa kiek mažiau gąsdinanti.

Patricija Raveikytė, IIb klasės mokinė