foto

Rugsėjo 13-ąją po pietų projekto komanda ir Suomijos mokytojos smagiai pasivaikščiojo po Alytaus miestą. Viešnios stebėjosi mūsų miesto žaluma, gėlynais, išpuoselėtais nuosavais namais. Pirmiausia buvo aplankytas Alytaus kraštotyros muziejus, kurio gidas Giedrius Bernatavičius ne tik išsamiai supažindino su muziejaus ekspozicijomis, aprodė moderniai įrengtą XIX a. pabaigos – XX a. pradžios etnografinę ekspoziciją „Sodzius Dzūkijon“. Viešnios apžiūrėjo autentišką dzūkišką pirkią, kurioje išties skamba gyva dzūkiška šnekta, galima užuosti šviežios ruginės duonos kvapą. Vykdant mūsų projektą „Gyvasis vanduo“, labai svarbu yra suvokti Nemuno upės vaidmenį alytiškių gyvenime. Todėl natūralu, kad ilgėliau buvo stabtelta prie ekspozicijos „Gyvenimas abipus Nemuno“, kurioje pristatoma Alytaus miesto istorija nuo XIV iki XX a. Imatros mokytojos net išbandė kario ginklų svorį.

Vėliau buvo aplankytas ir miesto sodas, Anzelmo Matučio skulptūrų parkas, atnaujinta buvusi Alytaus miesto sinagoga, kurioje susipažinome ne tik su žydiškąja miesto istorija ir jų palikimu, bet ir aplankėme šiuo metu veikiančią modernistų Chaimo Soutino ir Amedeo Modigliani darbų parodą „Misticizmo ugnis – Soutine ir litvakų dailė“ (iš Samuelio Taco kolekcijos). Itin didelį įspūdį viešnioms paliko ir jauki medinė Šv. Angelų sargų bažnyčia.

Smagu, kad projekto viešnioms galėjome patys nuoširdžiai pasidžiaugti savo miestu, pagrįstai tituluojamu Lietuvos kultūros sostinė 2022.


Projekto komanda