foto

Artėjant Vasario 16-ajai, svarbiai mūsų tautos šventei, mokykloje tradiciškai surengtas minėjimas, kurio metu pasidalinti savo mintimis apie šią Lietuvai svarbią datą buvo pakviestas valstybei svarbus asmuo. Šiemet šia proga vasario 12 dieną pas mus nuotoliniu būdu svečiavosi istorikas, šiuo metu einantis Krašto apsaugos ministro pareigas, Arvydas Anušauskas.

Susitikimas, kaip jau visiems įprasta, vyko virtualioje aplinkoje, o susirinkusiųjų buvo daugiau nei pusantro šimto! Tiek gimnazistai, tiek dalyvavę mokytojai pradžioje įdėmiai klausėsi ministro įžangos apie pokario rezistentų gyvą atmintį, apie Vasario 16-ąją bei atsiminimų iš paties ministro gyvenimo, kaip sovietmečiu buvo minima ši diena. Vėliau į pokalbį įsitraukė renginio moderatorius, istorijos mokytojas Aivaras Janulis, kurio taiklūs klausimai padėjo sužinoti, ką ministrui A. Anušauskui reiškia Vasario 16-oji, kaip JAV buvo ieškota Vasario 16-osios akto, kokius krašto apsaugos iššūkius jis išskiria tuo laiku – 1918 m. po Nepriklausomybės akto paskelbimo, kaip Vasario 16-oji buvo minima sovietmečiu (ir nebūtinai vasarį) bei daug kitų įdomių dalykų. Mokiniai teiravosi apie Vasario 16-osios akto subtilybes bei Arvydo Anušausko, kaip istoriko, mokslinių tyrimų siekius.

Džiaugiamės galėję iš ministro išgirsti tiek apie šią didžią lietuviams šventę ir jos minėjimą sovietmečiu, tiek apie asmenines ministro įžvalgas, tiek ir apie istorinius tyrimus. Susitikimo pabaigoje Arvydas Anušauskas visiems palinkėjo, kad žodžiai nesiskirtų nuo darbų, o darbai nuo žodžių dirbant Lietuvos labui. Na, o Aivaras Janulis mūsų minėjimą užbaigė linkėdamas ministrui taikos vadovaujant mūsų Krašto apsaugos ministerijai bei išreiškė viltį sulaukti dar daugiau tokio pat įdomumo dokumentinių, o gal ir meninių projektų, kaip ,,XX a. slaptieji archyvai“.


Rūta Brazlauskaitė, istorijos mokytoja