foto

Gegužės 30 – birželio 2 dienomis MYP klasių mokiniai išvyko į kalnų žygį po Centrinius Sudetus. Tai vienas unikaliausių gamtos kampelių. Neaukštas smiltaininių kalnų masyvas susidarė vėlyvajame Kreidos periode, kai prieš 90 mln. metų pradėjo atsitraukti jūra, atidengdama nuosėdines dugno uolienas. Gamtos jėgos suformavo įspūdingus smiltainio uolų darinius, vienintelius tokius Europoje ir besitęsiančius per pietų Lenkiją, šiaurinę Čekiją ir Vokietijos Saksoniją. Mokiniai klaidžiojo tarpekliuose tarp uolų, grožėjosi panoramomis, tyrinėjo Klaidžiųjų uolų labirintus, augaliją, smiltainio uolienas ir erozijos nugludintus Sudetų šlaitus.

Adršpachų kalnų gamtos draustinyje pasivaikščiojo uolų-kalnų gamtos draustinio ir nacionalinio parko pažintiniais takais, kurie dėl savo įspūdingų smiltainio uolų ir tarpeklių panoramų tituluojami „čekų rojumi“. Vanduo, vėjas ir temperatūros svyravimai čia suformavo keisčiausias akmens formas, siekiančias iki 80 m aukščio. Akmeninės gamtos skulptūros primena įsimylėjėlius, ąsotį, indėno galvą, milžinišką žuvį, dvynius, plaštaką.

Įspūdingi, žadą atimantys ir ilgam į atmintį įsirėžiantys gamtos vaizdai privertė ne tik grožėtis gamtos stebuklais, bet ir ieškoti paaiškinimų bei mokslinių atsakymų į iškilusius klausimus. Mokiniai praplėtė savo mokslinį bagažą naujomis žiniomis –  persipynė daugybės disciplinų informacija: geografijos, biologijos, istorijos ir net religiniai bei kultūriniai aspektai, taip pat gera buvo pasitikrinti savo fizinius pajėgumus bei stiprinti komandinę komunikacinę kompetenciją.


Geografijos mokytoja Vita Pušinskaitė, anglų kalbos mokytoja Svetlana Daukšienė ir rusų kalbos mokytoja Asta Lugauskienė