Naudinga! Prasminga! Įdomu!

Balandžio 1 d., dalyvavome dviejų dalių programos GEMS siūlomose veiklose. Pirmoje dalyje teoriškai ir praktiškai susipažinti su neurografikos metodu, kuris išrastas vos prieš 6 metus, mums padėjo Agnė Gontytė Filistovič. Šio pokalbio metu viešnia pristatė, kas yra neurografika ir kodėl ji veiksminga, supažindino mus su neurografikos abėcėle, leido kitaip pažvelgti į kylančias problemas. Vėliau perėjome prie praktinės dalies – mūsų viduje tūnančias stiprias negatyvias emocijas ,,išmetėme“ popieriaus lapuose ir taip gavome aštrias linijas, kupinas negatyvo. Per tas aštrias linijas pradėjome vesti neurografines linijas, taip susidarė įvairaus dydžio ir rūšies kampai, kuriuos vėliau suapvalinome, o gautose linijose bandėme ieškoti įvairių figūrų. Galiausiai visas atskiras linijas ir figūras nuspalvinome ir sujungėme į bendrą visumą, taip ,,užmaskuodamos“ blogas emocijos linijas. Gavome spalvingus piešinius, o piešdamos galėjome atsipalaiduoti ir atsikratyti blogų emocijų.

Antroje dalyje dėmesio centre atsidūrė Kristina Meidė – generalinė Raudonojo Kryžiaus sekretorė, vadovė. Ji pasakojo mums apie savo kelią, sėkmės istoriją, išbandymus ir dalykus, kurie galėjo pakišti koją siekiant savų tikslų, apie sunkiausius pasirinkimus gyvenimo kelyje, sunkius apsisprendimus ir jų pasekmes. Ji pasakojo, kad niekada netikėjo sėkme, viską pasiekė savo užsispyrimu, sunkiu darbu ir aplinkinių pagalba. Kalbėjome apie komandinį darbą, nusivylimus ir pakylėjimus, norą būti geriausia, užsispyrimą, savęs ieškojimą, savo gebėjimų ir ribų supratimą, susiklausymą ir supratimą, vadovei reikalingas savybes bei apie tai, kad net ir šiais laikais ji susidurdavo su situacijomis, kai moterys laikomos prastesnėmis vadovėmis ir pasiekti tą pačią poziciją moteriškos lyties atstovėms yra sunkiau. Patirtis rodo, kad, norint užimti svarbias pareigas, moterims reikia turėti daugiau kompetencijos. Pašnekovė palinkėjo siekti užsibrėžtų tikslų, nebijoti priimti sprendimus, pasitikėti savimi, į viską žiūrėti pozityviai, kalbėtis su daug patirties turinčiais autoritetais, kovoti su savo baimėmis, rizikuoti ir ieškoti atsakymų bei pasiekti tai, ko nesitiki nei pats, nei aplinkiniai. Susitikimas su įdomiomis viešniomis įkvėpė motyvacijos ir pasitikėjimo savimi, padėjo atrasti savyje jėgų judėti pirmyn ir siekti aukštų asmeninio tobulėjimo tikslų.

Viltė Valiukevičiūtė, 8b


 

Gyvenime svarbu judėti pirmyn ir nepamiršti savo psichologinės sveikatos

Pavasaris – tikriausiai pats pozityviausias metų laikas: pamažu sužaliuoja medžių lapai, o už lango pradeda čiulbėti pirmieji, ką tik iš šiltų kraštų parskridę, paukščiai. Balandžio 1 d. mes, programos GEMS dalyvės, taip pat pasitikome su pozityviai, dalyvavome įvairiose veiklose. Neurografikos instruktorė Agnė Gontytė Filistovič, supažindinusi su neurografika, išsamiai paaiškino, koks efektyvus šis piešimo metodas gali būti, norint išleisti savo viduje susikaupusias negatyvias emocijas. Manau, kad šiuolaikiniams paaugliams tokios pamokos yra pačios naudingiausios, nes emocijos daro įtaką mūsų sprendimams, santykiams su artimaisiais. Taip pat labai svarbu neleisti negatyvioms emocijoms paveikti mūsų vidinio pasaulio, o psichologinė savijauta turėtų būti svarbiausias prioritetas mums, besivystančioms asmenybėms.

Antroji susitikimo viešnia Kristina Meidė pasidalino savo sukaupta patirtimi, kurią įgijo dirbdama daugybėje skirtingų sričių. Kaip pati sakė, ji netiki sėkme, o už savo sėkmingą karjerą gali padėkoti tik savo drąsiems sprendimams, po kurių naktimis kartais būdavo sunku užmerkti akis, energijai bei sunkiam darbui. Kristina mums, merginoms, linkėjo priimant lemtingus sprendimus užčiaupti tą vidinį balselį savo galvose, kuris sako, kad niekas nepavyks, ir pasakius ,,taip” stačia galva nerti į iššūkius, nes būtent jie mus gyvenime atveda iki gražiausių ir sėkmingiausių dalykų. Manau, kad abi šios paskaitos mums buvo be galo vertingos ir papildančios viena kitą, nes labai svarbu gyvenime judėti tik pirmyn, tačiau jokiu būdu negalima pamiršti ir savo psichologinės sveikatos.

Patricija Raveikytė, Ib