foto

Paskaitą „Funkcijų optimizavimas, kodėl bičių korys šešiakampis ir kiti klausimai...“ gegužės 20 dieną Vilnius TECH dėstytoja O. Subač skaitė Alytaus šv. Benedikto gimnazijos II–III klasių gimnazistams. Sutikite, pavadinimas intriguoja, bet, pasirodo, viskas paprasta: bitutės optimizuoja savo sunkų darbą, kad mažiausiai vaško panaudotų statyboms...

II klasės mokiniai sužinojo, kas yra funkcijų optimizavimas. Dėstytoja parodė, kad optimizavimo uždavinių sprendimas yra vienas svarbiausių gamybos, finansų, transporto, inžinerijos, statybos ir kitos ekonominės veiklos planavimo ir valdymo elementų. Pasirinkto optimizavimo uždavinio sprendimas pagilino III klasių gimnazistų žinias apie tikslo funkcijos maksimalios ( minimalios) reikšmės suradimą, mokiniai pasitikrino, kokios planimetrijos ir kitos matematinės žinios.

Kokios mintys sukosi galvoje, paskaitai pasibaigus? Matematika – jėga, ji sprendžia svarbias ekonomines ir kitas problemas, padeda taupyti, prognozuoti, pasirinkti geriausius, optimalius sprendimus visose gyvenimo srityse. 


Mokytoja L. Grigūnienė